در حالی‌که دماسنج بازار سرمایه امروز رشد ۱۱۴ واحدی را نشان داد شاخص کل هم‌وزن ۱۴۵ واحد افت کرد و قندی‌ها یکدست با افت مواجه شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، امروز (سه‌شنبه) شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۱۱۴ واحد رشد کرد و به رقم ۷۹ هزار و ۸۵۸ واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم وزن با ۱۴۵ واحد افت تا تراز ۱۷ هزار و ۴۶۸ واحدی پایین آمد.

شاخص آزاد شناور نیز پس از ۶۲ واحد رشد به رقم ۸۷ هزار و ۱۶۴ واحدی رسید و شاخص بازار اول با ۱۴۴ واحد افزایش تا تراز ۵۵ هزار و ۵۲۲ واحدی بالا رفت. اما شاخص بازار دوم ۱۱۲ واحد کاهش یافت و در تراز ۱۷۶ هزار و ۴۰۱ واحدی ایستاد.

در معاملات امروز گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید با ۳۱ واحد تاثیر مثبت در شاخص بیشترین نقش را در نوسانات دماسنج بازار سرمایه ایفا کرد. در این نماد بیش از ۹۷ درصد خریدها مربوط به افراد حقوقی و حدود ۵۹ درصد از عرضه‌ها مربوط به سهامداران حقیقی بود. پس از این نماد سایپا، معدنی و صنعتی گلگهر و پتروشیمی فجر بیشترین نقش مثبت را روی نوسانات صعودی شاخص داشتند. در نماد سایپا که امروز در آخرین قیمت معامله نزدیک پنج درصد رشد را نشان داد صف خرید با حجم بیش از ۳۶ میلیون سهم را شاهد بودیم. در این نماد بیش از ۵۰ درصد از خریدها مربوط به افراد حقوقی و بیش از ۷۸ درصد از عرضه‌ها مربوط به حقیقی‌ها بود.

 در طرف مقابل نماد آسان پرداخت پرشین با ۲۷ واحد تاثیر منفی روی شاخص بیشترین نقش را در نوسانات نزولی دماسنج بازار سرمایه داشت. پس از این نماد سرمایه‌گذاری غدیر و بانک تجارت بیشترین نقش نزولی را روی دماسنج بازار سرمایه داشتند.

امروز تعداد زیادی از نمادهای گروه فرآورده‌های نفتی شاهد رشد در قیمت پایانی و آخرین قیمت معامله بودند. در چهارمین روز معاملات این هفته در گروه بیمه و صندوق بازنشستگی اکثریت نمادها روند کاهشی در قیمت پایانی را نشان دادند و همچنین به جز نماد قند شیرین خراسان در گروه قندی‌ها تمامی نمادها به صورت یکدست نزدیک به پنج درصد در قیمت پایانی از خود افت نشان دادند.

در نماد قند و شیرینی خراسان که رشد ۲۰ درصدی در آخرین قیمت معامله داشت و امروز بدون محدودیت نوسان قیمت بازگشایی شده بود بیش از ۶۴ درصد از خریدها مربوط به سهامداران حقوقی و مابقی مربوط به حقیقی‌ها بود.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۳۸۹ میلیارد و ۵۲۰ میلیون و ۸۰۰ تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن دو میلیارد و ۱۴ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۷۳ هزار و ۶۶۷ نوبت دادوستد بود.

آیفکس نیز امروز ۰.۹ واحد رشد کرد و تقریبا باید گفت بدون تغییر محسوسی نسبت به روز گذشته در تراز ۹۲۴.۶ ایستاد. ارزش معاملات فرابورس ایران نیز به رقم ۱۱۶ میلیارد و ۳۶۴ میلیون تومان رسید.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج