بانک تجارت و بانک CDB، چهارمین بانک جمهوری خلق چین تفاهم‌نامه امضا کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، با حضور نمایندگان تام‌الاختیار بانک  CDB چین این تفاهم‌نامه بانکی با تبادل Term Sheet (برگه شرایط اعطای تسهیلات خارجی) به امضا رسیده است. امضای برگه فوق‌الذکر تضمین‌کننده اعطای تسهیلات به ارزش 300 میلیون دلار از طرف بانک  مذکور به بانک  تجارت جهت تأمین مالی و فاینانس پروژه‌های های تحت‌پوشش  شرکت مخابرات ایران است.

بانک  CDB چین چهارمین بانک  برتر چین و از بانک‌های تراز اول دنیا است.

براساس آمار منتهی به سال 2015 ارزش کل دارایی‌های بانک  مذکور 13 هزارمیلیارد یوان بوده است . پیش از این نیز بانک تجارت در حوزه‌های مختلف با بانک‌های چینی مراودات بین‌المللی داشته است.

از جمله زمینه‌های همکاری بانک  تجارت و بانک‌های چینی می‌توان به همکاری بین این بانک  و اگزیم بانک  چین در زمینه‌های فاینانس مشترک، صدور ضمانت‌نامه برای پروژه‌هایی که توسط شرکت‌های ایران و چین یا کشور ثالث، ارائه خدمات پرداخت و فاینانس تجاری کوتاه‌مدت، خرید تجهیزات و فن‌آوری‌های روز و... اشاره کرد.

 بانک  تجارت همزمان با آغاز مذاکرات کشورهای 1+5، اقدامات اولیه برای از سرگیری مجدد روابط کارگزاری با بانک‌های خارجی و نهادهای مالی منطقه‌ای و بین‌المللی را در دستور کار قرار داد و از جمله نخستین بانک‌های کشور بود که با اتصال به شبکه SWIFT، مسیر دسترسی صاحبان صنایع و بازرگانان ایرانی را به سیستم مالی جهانی را به سهم خود هموار کرده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج