وزیر راه و شهرسازی از پیشرفت ۹۱.۵ درصدی راه آهن قزوین_رشت خبر داد و گفت: خط آهن قزوین_رشت تابستان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری موج، عباس آخوندی در حاشیه بازدید از راه آهن قزوین_رشت در جمع خبرنگاران اظهار کرد:  خط آهن قزوین_رشت به طول ۱۶۴ کیلومتر یکی از محورهای اصلی کشور است که ۲۵ کیلومتر تونل را دارا است.

وی افزود: در این‌مسیر ریلی ۷ ایستگاه تعبیه شده است و این در حالی است که این مسیر تکمیل کننده خط ریل خلیج فارس تا شمال کشور است.

آخوندی خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۳۰۰۰ خط ریلی نیمه تمام در کشور وجود دارد که تا پایان دولت یازدهم ۸۳۸ کیلومتر مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت. با بهره برداری از این میزان خطوط ریلی پنج مرکز استان به راه آهن سراسری متصل خواهند شد.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: استفاده از خطوط ریلی می تواند کاهش مصرف سوخت را به دنبال داشته باشد که این کاهش مصرف در مسافران به میزان یک سوم و در حمل بار به میزان یک‌چهارم خواهد بود.

وزیر راه و شهر سازی در پایان اعلام کرد: هزینه ساخت این پروژه ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برآورد شده که تا کنون 2000 میلیارد تومان هزینه شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج