قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۴۷ سنت، معادل ۰.۹ درصد افزایش به ۵۰ دلار و ۹۳ سنت رسید.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رویترز، در حالی که کاهش میزان ذخایر نفتی آمریکا موجب تقویت بازار شده، قیمت نفت امروز افزایش داشت، هرچند که گزارش ها در مورد کاهش میزان تبعیت اوپک از توافق کاهش تولید و رسیدن میزان عرضه نفت در جهان به ارقامی بی سابقه موجب شد تا رشد قیمت ها محدود باشد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 47 سنت، معادل 0.9 درصد افزایش به 50 دلار و 93 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز 37 سنت، معادل 0.8 سنت افزایش داشت و به 48 دلار و 2 سنت رسید.

روز سه شنبه، قیمت نفت خام آمریکا با 2.4 درصد کاهش، پایین ترین قیمت پایان روز خود از 21 مارس را به ثبت رساند و قیمت نفت برنت نیز در پایان معاملات این روز به پایین ترین رقم در سال جاری میلادی نرسید.

ریک اسپونر، تحلیلگر بازار نفت در موسسه سی ام سی مارکتس در سیدنی گفت: «ابعد از آمارهای انستیتوی نفت آمریکا و در آستانه انتشار آمارهای امشب اداره اطلاعات انرژی آمریکا، شاهد برخی خریدهای پیشگیرانه در بازار نفت هستیم.»

آمارهای انستیتوی نفت آمریکا نشان داد که میزان ذخایر نفت خام این کشور در هفته گذشته کاهش داشته و میزان فرآورده های نفتی دیگر نیز افت داشته است. آمارهای رسمی دولت آمریکا در مورد ذخایر انرژی این کشور امشب منتشر خواهد شد.

نتایج یک تحقیق رویترز نشان می دهد که میزان تولید نفت اوپک در ماه آوریل برای چهارمین ماه متوالی کاهش یافته، اما میزان تبعیت اعضای این سازمان از توافق کاهش تولید پایین تر آمده و از 92 درصد در ماه مارس به 90 درصد رسیده است.

وزارت انرژی روسیه هم اعلام کرد، میزان تولید نفت این کشور تا اول ماه می 300 هزار و 790 بشکه در روز نسبت به اکتبر 2016 کاهش یافته است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج