امارات قصد دارد در قالب اجرای توافق کاهش تولید، عرضه نفت به مشتریان خود را در ماه ژوئن کاهش دهد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از بلومبرگ، امارات قصد دارد در قالب اجرای توافق کاهش تولید، عرضه نفت به مشتریان خود را در ماه ژوئن کاهش دهد.

سخنگوی شرکت ملی نفت ابوظبی (آندوک) اعلام کرد، این شرکت میزان فروش نفت خود را 10 درصد کاهش خواهد داد. این تولید کننده دولتی در ماه می میزان عرضه نفت خود را به میزان 7 درصد کاهش خواهد داد.

سهیل المزروعی، وزیر انرژی امارات در اوایل ماه آوریل گفته بود، با توجه به اینکه عملیات تعمیر و نگهداری میادین نفتی برای ماه می برنامه ریزی شده است، این کشور بیش از رقم تعهد شده در توافق کاهش تولید، تولید خود را کاهش خواهد داد. اوپک در ماه نوامبر توافق کرد که اعضایش در نیمه نخست سال 2017 میزان تولید خود را کاهش دهند. 11 تولید کننده دیگر نیز در ماه دسامبر به این توافق پیوستند. بر اساس گزارش ماه آوریل آژانس بین المللی انرژی، میزان متوسط تبعیت امارات از توافق کاهش تولید تا اینجای سال 2017، 51 درصد بوده است.

در همین حال، وزیر انرژی عربستان طی هفته گذشته سفرهایی را به کشورهای نفت خیز آسیای میانه انجام داد تا نظر آنها را برای تمدید توافق کاهش تولید جلب نماید.

به گفته محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک، خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان در حال تعامل با بسیاری از اعضای اوپک برای دستیابی به اجماعی بر سر تمدید توافق قبل از نشست آینده اوپک در ماه می است.

بارکیندو افزود، 24 کشور تولید کننده نفت که توافق کرده اند تولید خود را کاهش دهند، دارند نور انتهای تونل را می بینند. وی افزود، میزان نفت ذخیره شده اقتصادهای توسعه یافته در خشکی از ماه فوریه تا مارس به میزان حدود 39 میلیون بشکه کاهش یافته است. امین ناصر، مدیر شرکت آرامکوی عربستان هم گفته، شاهد کاهش سریع حجم نفت ذخیره شده در تانکرهای نفتی بر روی دریا بوده ایم.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج