در حالی که با کاهش تحریم های غرب علیه ایران حجم مبادلات تجاری بین ایران و اورپا رو به افزایش است، کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا اعلام کرد، برای تقویت روابط به ایران سفر کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه خبری یو پی آی، در حالی که با کاهش تحریم های غرب علیه ایران حجم مبادلات تجاری بین ایران و اروپا رو به افزایش است، کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا اعلام کرد، برای تقویت روابط به ایران سفر کرده است.

میگوئل کانته، کمیسیونر اقدام آب و هوایی و انرژی اتحادیه اروپا روز جمعه برای آغاز به کار مجمع دوجانبه تجاری ایران و اروپا در زمینه انرژی های پایدار به تهران سفر کرده است. این کمیسیون گفته، هدف از برگزاری این نشست آشنایی بیش از 50 شرکت اروپایی با 40 همتای ایرانی است تا زمینه برای همکاری های مشترک در بخش انرژی فراهم گردد.

کمیسیونر اقدام آب و هوایی و انرژی اروپا در هنگام ترک بروکسل گفت، حجم مبادلات تجاری دوجانبه بین ایران و اتحادیه اروپا 79 درصد افزایش یافته و صادرات از ایران به اروپا از زمان لغو تحریم ها در ژانویه 2016 ، چهار برابر شده است.

وی افزود: «اکنون ما می خواهیم این داستان موفقیت را یک قدم جلوتر ببریم...بخش انرژی جایگاه مهمی در روابط آینده ما خواهد داشت و ما متعهد به استفاده از پتانسیل های اقتصادی و اجتماعی ایران و در عین حال کمک به دستیابی به تعهدات زیست محیطی مان هستیم.»

کانته گفت: «ایران بزرگترین بازار جدید برای ورود به اقتصاد جهانی در طی یک دهه اخیر است.»

صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده که رشد اقتصادی ایران به حدود 4.5 درصد برسد، اما تا سال 2018 بین 6.6 و 3.3 درصد در نوسان باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج