وزیر جهاد کشاورزی گفت: امروز این افتخار را داریم که 728 هزار و 300 هکتار قرداد برای کشت فراسرزمینی منعقد شده که 84 هزار هکتار آن هم ملکی است.

به گزارش خبرگزاری موج، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی امروز در اولین کنفرانس بین‌المللی آب مجازی گفت: کشور ما علیرغم مشکلاتی که در زمینه آب همواره با آن درگیر بوده است، اما گذشتگان ما از لحاظ تامین موادغذایی همیشه به خوبی عمل کرده‌اند.

وی گفت: همیشه ایران از منظر تولید کشاورزی در بین کشورهای منطقه، یک کشور ثروتمند به حساب می‌آمده و هیچ گاه برای تامین مواد غذایی نیازمند نبوده، بلکه نیاز دیگران را هم تامین کره است.

وی با اشاره به کشت فراسرزمینی بیان داشت: اگر چه اقداماتی در این مورد در دهه‌های گذشته انجام شده، اما بسیار اندک بود، اما امروز این افتخار را داریم که 728 هزار و 300 هکتار قرداد برای کشت فراسرزمینی منعقد شده که 84 هزار هکتار آن هم ملکی است.

وزیر جهاد کشاورزی بیان داشت: تفاهم‌نامه حدود 422 هزار هکتار در مورد کشت فراسرزمینی امضا شده و 441 هزار هکتار هم در حال مذاکره است.

وی افزود: از بسیاری از استان‌های کشور که دچار بحران آب هستند، به این مناطق برای کشت فراسرزمینی رفته‌اند و در چارچوب مقررات مربوطه در این مناطق اقدام به کشت فراسرزمینی کرده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج