در حالی که آمارهای بالاتر از حد انتظار از نرخ تورم در حوزه یورو موجب تقویت ارزش یورو در برابر دلار آمریکا شده، و در حالی که به دلیل نگرانی ها در مورد تجارت جهانی، بازارهای بورس عقب نشینی کرده بود، قیمت طلا روز جمعه افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رویترز، در حالی که آمارها حکایت از آن دارد که فشار روی بانک مرکزی اروپا وجود دارد تا اقدامات محرک اقتصادی اش را از ماه ژوئن کاهش دهد، ارزش یورو به بالاترین رقم در طی 5 ماه و نیم گذشته رسید. تضعیف دلار در برابر یورو موجب شد تا قیمت طلا که به دلار ارزش گذاری می شود بالاتر برود.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با 0.31 درصد افزایش به 1268 دلار و 28 سنت رسید و در مسیر افزایش قیمت بیش از 1.5 درصدی در ماه آوریل قرار داشت.

قیمت طلای آمریکا برای تحویل در ماه ژوئن نیز در پایان معاملات دیروز با 0.2 درصد افزایش به 1268 دلار و 30 سنت رسید.

حمزه خان، تحلیلگر موسسه آی ان جی گفت: «در حال حاضر قیمت 1300 دلار برای طلا جذاب تر از 1100 دلار به نظر می رسد... اندکی تضعیف بیشتر دلار در کنار تنش های بیشتر در کره شمالی می تواند وضعیت را برای بالاتر رفتن قیمت فلز زرد مساعد سازد.»

نگرانی ها در مورد تنش ها در شبه جزیره کره و تهدید ناشی از نمایش قدرتمند مارین لوپن در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه موجب تقویت اشتهای سرمایه گذاران برای حضور در بازار طلا شده است.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره دیروز با 0.1 درصد کاهش به 17 دلار و 20 سنت رسید.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج