وزیر نیرو با اشاره به اینکه ظرفیت‌های خوبی برای ساخت نیروگاه‌های خورشیدی در کشور وجود دارد، بیان داشت: اطمینان داریم دستیابی به هدف 5 هزار مگاوات در طول برنامه ششم هدف بزرگی نیست و قابل دستیابی خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، چیت‌چیان در حاشیه افتتاح بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی کشور در اصفهان اظهار کرد: متکی شدن تولید برق به منابع هر منطقه، یکی از شیوه‌های افزایش تاب‌آوری اقتصادی است در این صورت اگر زمانی گاز منطقه‌ای دچار مشکل شد، منطقه بدون برق نباشد.

وی با اشاره به لزوم توجه به انرژی‌های تجدید پذیر افزود: با وجود اینکه 490 تولید کننده برق تجدید پذیر در سراسر کشور وجود دارد و برق را از آن‌ها خریداری می‌کنیم، در این خصوص در ابتدای راه هستیم و این حوضه باید بیشتر گسترش پیدا کند.

وزیر نیرو در ادامه از افتتاح نخستین واحد یک مگاواتی و واحد 7 مگاواتی در یک سال اخیر خبر داد و تصریح کرد:  پس از افتتاح نیروگاه 10 مگاواتی در اصفهان، بهره‌برداری از نیروگاه‌های 30 مگاواتی نیز در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت‌های خوبی برای ساخت نیروگاه‌های خورشیدی در کشور وجود دارد، بیان داشت: اطمینان داریم دستیابی به هدف 5 هزار مگاوات در طول برنامه ششم هدف بزرگی نیست و قابل دستیابی خواهد بود.

چیت چیان با اشاره به اینکه در ساخت این نیروگاه‌ها 30 درصد از توان و تجهیزات داخلی استفاده‌ شده است، خاطرنشان کرد: اطمینان داریم در یک یا دو سال آینده تجهیزات ساخت نیروگاه به صورت صد درصدی در داخل ایجاد خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به اقتصاد مقاومتی بیان داشت: هدف این است که اقتصاد مردمی شود، سرمایه‌گذاران نیز می‌توانند با توجه به توان خود، نیروگاه‌های مختلفی را ایجاد کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج