با اینکه در معاملات بورس تهران در روز گذشته نمادهای خودرویی پا به پای قندی‌ها رشد کردند امروز علی‌رغم رشد قندی‌ها، تعداد زیادی از نمادهای گروه خودرو با نوسان‌هایی به سمت پایین همراه شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران، امروز یکشنبه ۸۷ واحد رشد کرد و به رقم ۷۹ هزار و ۳۹۰ واحدی رسید همچنین شاخص کل  هم وزن ۲۵ واحد رشد کرد و به عدد ۱۷ هزار و ۳۶۹ واحدی رسید.

اما شاخص آزاد شناور ۲۴ واحد افت و رقم ۸۷ هزار و ۵۵۸ واحدی را تجربه کرد، شاخص بازار اول نیز ۸۹ واحد افت کرد و به رقم به ۵۵ هزار و ۱۴۱ واحد رسید.

در داد و ستدهای امروز، نماد نفت و گاز پتروشیمی تامین، مخابرات ایران و صنایع پتروشیمی خلیج فارس، بیشترین تاثیر مثبت را در نوسانات شاخص داشتند و در طرف مقابل معدنی و صنعتی گل گهر، ملی صنایع مس ایران و فولاد مبارکه اصفهان تلاش کردند تا شاخص بیش از این رشد نکند.

امروز در گروه قندی‌ها شاهد رشد در قیمت پایانی و قیمت آخرین معامله بودیم. روز گذشته نیز وضعیت قندی‌ها به همین صورت بود به طوری که تعداد زیادی از این نمادها با صف خرید همراه بودند اما خودروهایی که روز گذشته هم پا به پای قندی‌ها رشد کردند، امروز شاهد شرایط متفاوتی بودند به طوری که تعداد زیادی از نمادهای خودرویی امروز  در آخرین قیمت معامله با افت بیش از ۴ درصدی مواجه شدند.

ارزش معاملات بورس اوراق بهادر تهران امروز به رقم ۳۲۰ میلیارد رو ۸۷۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید که این عدد ناشی از دست به دست شدن یک میلیارد و ۲۷۰ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله بیش از ۹۳ هزار نوبت تا داد و ستد بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج