آژانس بین‌آلمللی انرژی اعلام کرد: علی‌رغم افزایش ذخایر نفتی کشورها پس از 3 سال مازاد عرضه نفت در بازار جهانی حجم تقاضای نفت در حال نزدیک شدن به عرضه است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از منااف‌ان، آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد: علی‌رغم افزایش حجم نفت ذخیره شده از سوی کشورها پس از حدود 3 سال مازاد عرضه نفت به بازار جهانی حجم تقاضا در حال نزدیک شدن به عرضه بوده و بازار به تعادل نزدیک می‌شود.

در گزارش این آژانس آمده است حجم ذخایر نفت انبار شده در کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی و توسعه در ماه مارس سال جاری به 17.2 میلیون بشکه کاهش یافته است.

در 3 ماهه نخست سال جاری حجم ذخایر نفت انبار شده در جهان پس از افزایش چشمگیر در ماه ژانویه به 38.5 میلیون بشکه افزایش یافته بود.

به طور کلی حجم ذخایر نفت انبار شده کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصاد و توسعه در ماه فوریه با 8.1 میلیون بشکه کاهش به 30 میلیون بشکه رسید که اصلی‌ترین دلیل آن بالا رفتن 200 هزار بشکه تقاضای نفت نسبت به عرضه در جهان بوده است، اما همچنان میزان حجم نفت انبار شده از سوی کشورها بسیار بالاتر از متوسط آن در 5 سال گذشته است، از جمله دلایلی که می‌توان برای نزدیک شدن عرضه و تقاضا در بازار به آن اشاره کرد، کاهش عرضه و یا افزایش تقاضای نفت در بازار است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج