رئیس سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای با بیان اینکه نگهداری راه‌های غیر شریانی از محل منابع استانی تأمین می‌شود، گفت: از این اعتبارات تنها 20 درصد اختصاص یافته که آن‌هم صرف هزینه‌های جاری و حقوق می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، داوود کشاورزیان بعد از ظهر امروز در حاشیه بازدید از گردنه اسدآباد با بیان اینکه نگهداری راه‌های شریانی از محل منابع ملی و راه‌های غیر شریانی از محل منابع استانی تأمین می‌شود، اظهار کرد: در سال‌های گذشته منابع استانی ضعیف بوده و نشد اعتبارات کافی برای نگهداری این راه‌ها جذب شود.

وی گفت: ما اعتبار مستقلی برای راه‌های فرعی قابل توجه نداریم اما در حد امکان تلاش می‌کنیم که وضعیت را حفظ کنیم.

رئیس سازمان راهداری و حمل‌و نقل جاده‌ای کشور با بیان اینکه باید برای نگهداری راه‌های غیر شریانی کشور 500 میلیارد تومان اعتبار داشته باشیم، افزود: اگر حجم راه‌های فرعی استان همدان را 2 الی 2.5 درصد کشور در نظر بگیریم، باید 70 الی 80 میلیارد تومان در این زمینه اعتبار تخصیص داده شود.

وی افزود: متأسفانه از میزان اعتبارات نگهداری راه‌های فرعی تنها 20 درصد اختصاص داده می‌شود که آن هم صرف هزینه‌های جاری و حقوق شده و عملاً اعتباری برای نگهداری آسفالت اختصاص داده نمی‌شود.

کشاورزیان با بیان اینکه به دولت پیشنهاد داده‌ایم که برای نگهداری راه‌ها منابع پایدار اختصاص دهند، افزود: خوشبختانه پروژه‌های نگهداری راه‌ها گسترده است و در یک استان مختص یک شهرستان و در یک شهرستان مختص یک بخش نیست و همه روستاها، بخش‌ها و شهرها از این نعمت برخوردار می‌شوند.

وی با بیان اینکه نگهداری راه‌های غیر شریانی ضمن کمک به سهولت تردد وسایل نقلیه به ایجاد اشتغال نیز کمک شایانی می‌کند، افزود: اولویت راهداری ارتقای ایمنی راه‌ها است که تلاش می‌کنیم با منابع محدود خود این ایمنی را ایجاد کنیم.

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور از نوسازی ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای خبر داد و گفت: امسال این برنامه اجرایی خواهد شد و استان همدان و به تبع آن شهرستان اسدآباد نیز از این برنامه بهره‌مند خواهد شد.

وی کمبود اعتبارات برای پروژه‌ها را یک بیماری مزمن برای همه پروژه‌ها خواند و اظهار کرد: این کمبود اعتبارات تنها مختص به راه و شهرسازی نیست بلکه همه پروژه‌ها در زمینه‌های مختلف را شامل می‌شود.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج