مدیرعامل شهر جدید پرند گفت: متقاضیان مسکن مهر می توانند با دریافت پول خود از تعاونی ها، دوباره ثبت نام کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، سید علی اکبر طاهری افزود: ساخت 95 هزار واحد مسکن مهر پرند از سال 88 شروع شد که در دولتهای گذشته 17 هزار واحد آن تکمیل شده است.

وی ادامه داد: تاکنون حدود 53 هزار واحد آن را تحویل دادیم.

طاهری با اشاره به مشکلات مسکن مهر پرند افزود: جانمایی نامناسب از عوامل تاخیر در واگذاری ها بود و برخی از بلوک ها نیازمند ساخت دیوار حائل بوده که هزینه گزافی هم داشته است.

مدیر عامل شهر جدید پرند تصرح کرد: مسکن ارزان قیمت اساس کار مسکن مهر بود که جانمایی نامناسب باعث افزایش قیمت مسکن شد.

وی تاکید کرد: برای اینکه شرایط زندگی را برای ساکنان مهیا کنیم در آماده سازی محوطه بلوک ها، سقف آورده متقاضیان را به 4 میلیون و 500 هزار تومان رساندیم و بقیه هزینه ها را دولت تامین کرد.

طاهری تاکید کرد: اواخر سال 93 و اوایل 94 قیمت مسکن مهر شهر جدید پرند را نهایی کردیم و با پیمانکاران اتمام حجت شد تا به دنبال افزایش قیمت ها نباشند.

وی ادامه داد: از 25 هزار واحد مسکن مهر باقی مانده در شهر جدید پرند 17 هزار و 500 واحد آن دارای متقاضی موثر با پیشرفت 75 درصدی است که تا پایان دولت یازدهم با همکاری سایر دستگاه های ذی ربط تکمیل خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به افزایش تسهیلات وام از 30 به 40 میلیون تومانی آورده مردم افزایش یافت که به تکمیل پروژه ها منجر خواهد شد.

طاهری افزود: با توجه به اینکه 70 درصد پیمانکاران، قرارداد با بانک مسکن دارند و تسهیلات جذب کردند، موظف هستند براساس جدول زمانبندی واحدها را تحویل دهند.

مدیر عامل شهر جدید پرند تاکید کرد: 7 هزار و 500 واحد مسکن مهر فاقد متقاضی هستند که با برداشتن شرایط 4 گانه، شرایط را برای متقاضیان سهل کردیم.

وی با اشاره به پیشرفت 40 درصدی واحدهای فاقد متقاضی گفت: پروژه ها از 40 تا 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با تعاونی ها و ارگان هایی که نیاز به واحد مسکونی دارند، همکاری می کنیم.

طاهری تصریح کرد: بر اساس دستور وزیر راه و شهرسازی، واحدهای مسکن مهر را پس از تکمیل تامین آب، برق و فاضلاب تحویل می دهیم.

وی افزود: واحدها با امکانات کامل تحویل متقاضیان می شود و 48 ساعت بعد از سکونت متقاضیان، انشعاب گاز نیز نصب می شود.

مدیرعامل شهر جدید پرند افزود: در ابتدای 95 افراد خوش حساب با افراد بد حساب جابه جا شدند که سرعت تحویل را افزایش داد.

وی تصریح کرد: ساخت فرهنگسرا در شرح وظایف ما نیست اما ما اقدام به ساخت آن کردیم و زمین رایگان به دستگاه ها برای ساخت فضاهای فرهنگی، درمانی، انتظامی و ... می دهیم؛ به طوری که مرکز بهداشت و کلینک تخصصی در هر 3 فاز پرند ساخته شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج