رئیس اتحادیه میوه و سبزی گفت: با کنترل های شدید در بحث میوه های خارجی هنوز می بینیم که این میوه ها به صورت قاچاق توزیع می شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج، حسین مهاجران درباره قیمت پرتقال های توزیع شده درعید امسال گفت: ما انتظار داشتیم قیمت پرتقال بیش از حد گران شود چون خیلی از ذخایر شب عیدمان که شمال کشور بود از دست داده بودیم اما خوشبختانه این اتفاق نیافتاد، واردات پرتقال و مصرف مردم در خرید این محصول  قیمت پرتقال را در حد معقولی نگه داشت.

وی توضیح داد: متاسفانه مردم از خودن پرتقال شمال زده شدند در حالی که کیفیت آن بالاست اما همین پرتقال های داخلی را واکس زده در جعبه های مناسب قرار می دهند و کیلویی 7 هزار تومان به اسم پرتقال مصری بفروش می رسند.

به گفته این مسئول پرتقال شمالی آبدار با قیمت بین 5 تا 7 هزار تومان و آن هایی که کیفیت پایینی دارند کیلویی بین هزار و 500 تا 2 هزار تومان به فروش می رسد.

رئیس اتحادیه میوه وسبزی ادامه داد:قیمت پرتقال مصری با کیفیت خوب کیلویی 8 تا 9 هزار تومان به صورت قاچاق به فروش می رسد، نه تنها این پرتقال ها به صورت قاچاق توزیع می شوند بلکه 20 قلم میوه خارجی وارد کشور شده اند،که می توان به گلابی آمریکایی، گلابی چینی، سیب فرانسه، انگور شیلی، انگور آفریقایی، آووکادر ترکیه اشاره کرد.

به گفته مهاجران، ماموران چند روز پیش بسیاری از میوه های قاچاق را کشف کردند اما هنوز میوه های قاچاق زیر جعبه میوه های داخلی به میدان میوه و تره بار می آید و به فروش می رسند.

نرخ چغاله بادام نرمال است

رئیس اتحادیه میوه وسبزی با اشاره به اینکه در ابتدا ورود چغاله بادام کیلویی 150 هزار تومان بود، گفت:با توجه به سایز چغاله بادام درحال حاضر قیمت این میوه نوبرانه به کیلویی 25 تا 45 هزار تومان رسیده است.

چغاله بادام

مهاجران درباه قیمت میوه های نوبرانه گفت: باغ های گیلاس و زرد آلو منطقه ای از قم به دلیل سرما خشکیده است، اما با توجه به اینکه زردآلو مصرفی کشور از شیراز، کاشان، شهریار و ساوه تامین می شود، آسیب دیدن باغ های قم تاثیر زیادی بر قیمت نوبرانه گیلاس و زردآلو نخواهد داشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج