مدیرعامل متن گفت: با طرح برداشت زودهنگام از میدان آزادگان جنوبی تا پایان فروردین ماه تولید از ۴۵ هزار بشکه کنونی به ۸۵ هزار بشکه و حداکثر تا پایان خرداد ماه به ۱۱۰ هزار بشکه در روز می رسد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از وزارت نفت، سید نورالدین شهنازی زاده، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) با برشماری طرح های برداشت زودهنگام از میادین غرب کارون، از تحقق تولید روزانه ۵۰۰ هزار بشکه نفت از این منطقه تا پایان خردادماه خبر داد.

وی با اشاره به هماهنگی وزارت نفت و سایر ارگان های استانی که در اسفند ماه سال ۹۵ انجام شد گفت: در دولت قبل تصمیم بر این شده بود که به منظور برداشت نفت از منطقه غرب کارون بخشی از تالاب هورالعظیم خشک شود، اما با تصمیم دولت یازدهم بنا بر این شد که شرایط تالاب به حالت قبل بازگردد.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه احیای هورالعظیم، گفت: با برنامه ریزی هایی انجام شده و با رهنمود های وزیر نفت و همکاری های استانداری خوزستان به ویژه شخص استاندار، مسیر آب راه های تالاب دوباره بازگشایی شده و بخش عمده ای از تالاب هور احیا شده است.

شهنازی زاده به برنامه های تولید شرکت مهندسی و توسعه نفت اشاره کرد و گفت: هم اکنون با برنامه های برداشت زودهنگامی که در دستور کار داریم، شاهد تولید زودهنگام از میادین آزادگان و یاران هستیم و امیدواریم تا پایان خرداد ماه تولید ما به بیش از ۵۰۰ هزار بشکه در روز برسد. با طرح برداشت زودهنگام از میدان آزادگان جنوبی تا پایان فروردین ماه تولید از ۴۵ هزار بشکه کنونی به ۸۵ هزار بشکه و حداکثر تا پایان خرداد ماه به ۱۱۰ هزار بشکه در روز می رسد.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت همچنین از افزایش تولید میدان یاران جنوبی خبر داد و گفت: قرار است تولید این میدان تا پایان خرداد ماه به ۱۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد و اگر تولید آزادگان شمالی (۷۵ هزار بشکه)، یادآوران (۱۱۰ هزار بشکه) و یاران (۳۰ هزار بشکه) و دارخوین (۲۶۰ تا ۲۷۰ هزار بشکه) را در نظر بگیریم تولید ۵۰۰ هزار بشکه در روز تا پایان خرداد محقق می شود.

وی تولید هدف نهایی میادین غرب کارون را یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه برشمرد و گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته به ویژه در میادین آزادگان و یادآوران این هدف به تدریج محقق می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج