معاملات آتی سکه در بورس کالا در روز گذشته به 9 هزارو 109 قرارداد به ارزش 1300 میلیارد ریال رسید که نسبت به دوشنبه رشد 142 درصدی را تجربه کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از بورس کالای ایران ، با وجود این که روز سه شنبه اونس و دلار در مسیر مخالف هم حرکت کردند، اما سکه با بی اعتنایی به افت دلار با اونس هم مسیر شد و روز مثبتی را رقم زد.

بر اساس آمار معاملات سکه تحویل اردیبهشت ماه با قیمت یک میلیون و 230 هزار تومان ، افزایش 0.39 درصدی را تجربه کرد.

قرارداد تحویل تیر سال جاری باقیمت یک میلیون و 268 هزار تومان رشد 0.32 درصدی را به ثبت رساند.

همچنین سکه تحویل شهریور امسال نیز با نرخ یک میلیون و 305 هزار تومان به فروش رسید و تغییر قیمت مثبت 0.48 درصدی را تجربه کرد.

از طرفی سررسید آبان ماه هم با نرخ یک میلیون و 342 هزار تومان معامله و با افزایش 0.6 درصدی رو به رو شد.

از سویی سررسید دی ماه نیز با قیمت یک میلیون 373 تومان به ثبت رسید و با رشد قیمت 0.6 درصدی رو به رو شد.

رشد سکه در بازار نقدی

بر خلاف افت قیمت دلار ، در چهارمین روز هفته ، سکه تمام بهار آزادی در مسیر افزایشی قرار گرفت و با 8 هزار تومان رشد به قیمت یک میلیون و 211 هزار تومان رسید، به گفته بازیگران بازار ، افزایش بهای اونس در بازار های جهانی تا ساعت 3 ظهر مهم ترین عاملی بود که زمینه ساز افزایشی قیمت سکه شد.

قراردادهای اختیار معامله سکه طلا

قراردادهای اختیار معامله سکه طلا در بورس کال برای سررسید تیر به 234  مورد رسید.

روز سه شنبه برای سررسید تیر ماه شاهد انعقاد 18 قرارداد اختیار خرید سکه بودیم، این در شرایطی است که 216 قرارداد اختیار فروش نیز برای سررسید منعقد شد.

در قرارداد اختیار خرید سکه برای سررسید تیر ماه تنها یک سررسید با 18 قرارداد فعال بود و آن هم در قیمت اعمال یک میلیون و 225 هزار تومان ثبت شد.

همچنین در قرارداد اختیار فروش سکه برای تیر ماه سه سررسید فعال بود، به طوری که در قیمت اعمال یک میلیون و 175 هزار تومان 110 قرارداد، در قیمت اعمال یک میلیون و 200 هزار تومان 85  قرارداد و در پایان قیمت اعمال یک میلیون و 225 هزار تومان 21 قرارداد منعقد شد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج