پروژه قطار حومه‌ای گرمسار-تهران با اعتبار ۳۵۰ میلیارد تومان صبح امروز افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از‌ پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، امروز پنج‌شنبه 17 فروردین ماه پروژه قطار حومه‌ای تهران - ورامین - گرمسار همزمان با سفر رئیس جمهور‌ به سمنان و با حضور‌ وزیر راه و شهرسازی در محل راه‌آهن شهرستان گرمسار، بهره‌برداری شد.

پروژه قطار حومه‌ای تهران - گرمسار، خط سوم مسیر ریلی تهران-ورامین-پیشوا-گرمسار محسوب شده و برای ساخت‌وساز عمرانی و زیرساختی این طرح به ازای هر کیلومتر ریل بدون پل، یک میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و با توجه به وجود پل‌های متعدد در طول مسیر، حدود 350 میلیارد تومان اعتبار برای طرح قطار حومه‌ای تهران - گرمسار هزینه شده است.

براساس گزارش اعلام شده طول کل این مسیر 114 کیلومتر بوده و سرعت حرکت در آن 160 کیلومتر اعلام شده است؛ پیش‌بینی می‌شود با بهره‌برداری از این پروژه ریلی زمان طی مسیر از گرمسار به تهران به کمتر از 50 دقیقه کاهش پیدا کند.

طبق اطلاعات گزارش شده مرحله زیرسازی احداث خط چهارم این مسیر نیز آماده شده و عملیات روسازی آن تا پایان خردادماه به اتمام خواهد رسید.

بنابراین گزارش قطار محلی تهران - ورامین - گرمسار با 114 کیلومتر ریل گذاری، خط متروی حومه‌ای از خط سوم است.

طبق اعلام راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، مسافران می‌توانند با استفاده از این خط، کمتر از 40 دقیقه خود را از گرمسار به ایستگاه متروی جوانمرد قصاب تهران برسانند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج