معاون وزیر راه وشهرسازی از اعمال تخفیف پنجاه درصدی هزینه‌های بندری و حقوق و عوارض گمرکی برای رونق ترانشیب کالا بین بنادر بزرگ همچون بندر شهیدرجایی و بنادر کوچک کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد سعید نژاد با اشاره به شعار سال 1396 به‌عنوان اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال، گفت: پیرو منویات مقام معظم رهبری، این سازمان در بعد اشتغال برای رونق معیشت ساحل‌نشینان توسعه دریا محور را در دستور کار قرارداده تا بتواند همچون گذشته فعالیت‌های توسعه سواحل مکران را با شتاب بیشتری تداوم بخشد.

وی توسعه گردشگری دریایی را یکی دیگر از برنامه‌های مهم سازمانی برای ایجاد اشتغال پایدار برشمرد و اظهار کرد: در منطقه شرق هرمزگان جاذبه‌های گردشگری زیبایی همچون تالاب آذینی و... وجود دارد که امکانات ایمنی لازم به‌همراه آموزش خدمه شناورها و استقرار غواص و همیاران ناجی فراهم شده تا هموطنان از تجربه سیر دریای ایمن در سواحل مکران بهره‌مند شوند.

مدیرعامل سازمان بنادر دریانوردی در جریان بازدیدهای دوره ‌ای خود به بندر جاسک سفر کرد و قرار است که روز دوم از تالاب بین‌المللی خور آذینی، بندر چند منظوره سیریک، بندر تیاب و همچنین بررسی میدانی نحوه خدمات‌رسانی به میهمانان نوروزی در بنادر سه گانه شهید حقانی، شهید ذاکری قشم و هرمز نیز بازدید کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج