در اولین روز معاملات بورس تهران در سال 1396 دماسنج بازار سرمایه توانست 255 واحد رشد کند. در داد و ستدهای کم حجم امروز اکثریت گروه ها شاهد روند رو به رشد بودند که از جمله آن‌ها می‌توان به گروه خودرو و رایانه اشاره کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، امروز شنبه شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران 255 واحد رشد کرد و به رقم 77 هزار و 485 واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم وزن پس از 145 واحد رشد به رقم 15 هزار و 868 واحدی دست یافت.

امروز در گروه خودرو و ساخت قطعات تمامی نماد ها به جز نماد شرکت موتورسازان تراکتورسازی ایران در کانال افزایشی قرار گرفتند به طوری که نماد سایپا توانست ۲.۲۴ واحد در قیمت پایانی رشد کند علاوه بر این قیمت آخرین معامله در نماد ایران خودرو نزدیک به 5 درصد بالا رفت این نماد امروز شاهد صف خریدی با حجم نزدیک به 3 میلیون سهم بود.

در اولین روز معاملاتی بورس تهران در سال 1396 گروه رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن نیز سبز رنگ شد و به جز نماد کارت اعتباری ایران کیش تمامی نمادها در آخرین قیمت معامله و قیمت پایانی روند صعودی را نشان دادند.

اما در گروه فرآورده های نفتی شرایط تا حدودی متفاوت بود تعداد زیادی از نمادها در این گروه روند کاهشی در قیمت پایانی را تجربه کردند اما نمادهایی همچون پالایش نفت شیراز و نفت پاسارگاد توانستند 4 و 3 درصد در قیمت پایانی رشد داشته باشند.

نماد پتروشیمی شازند امروز از جمله نمادهای بود که مورد بازگشایی قرار گرفت پتروشیمی شازند در روزهای پایانی سال 1395 مجموعه عمومی فوق العاده برگزار کرد تا بابت افزایش سرمایه تصمیم گیری کنند اما افزایش سرمایه این شرکت در مجمع فوق العاده رای نیاورد و امروز این نماد با محدودیت نوسان قیمت بازگشایی شد.

نماد معاملاتی شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن نیز پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه مبنی بر تقسیم سود نقدی امروز بدون محدودیت نوسان قیمت با استفاده از مکانیزم حراج تک قیمتی بازگشایی شد. در طرف مقابل نماد معاملاتی شرکت بانک سینا به علت تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم متوقف شود همچنین در پایان معاملات امروز نماد معاملاتی حق تقدم شرکت لابراتوار های سینا دارو با توجه به پایان مهلت پذیره نویسی متوقف شد.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم 88 میلیارد و 361 میلیون و صد هزار تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن 326 میلیون و 76 هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله در 32 هزار و 47 نوبت داد و ستد بود.

آیفکس نیز امروز 5 واحد رشد کرد و به رقم 880 واحدی رسید ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم 252 میلیارد و 742 میلیونو 900 هزار تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن 65 میلیون و 640 هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 11 هزار و 360 نوبت داد و ستد بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج