مدیر کل دفتر اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: 4255 میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای 48 طرح شاخص کشاورزی در کارگروه ملی تسهیل و رفع تولید تصویب شد.

به گزارش خبرگزاری موج ،محمد خالدی با اعلام این مطلب گفت: علاوه بر استفاده بیش از 11 هزار بنگاه تولیدی کوچک و متوسط و طرح های نیمه تمام از تسهیلات طرح رونق تولید به مبلغ 35 هزار میلیارد ریال، پرداخت 4255 میلیارد ریال تسهیلات برای 48 طرح شاخص کشاورزی در کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید تصویب شده است.

وی افزود: این طرح ها، بنگاه های کشاورزی و صنایع تبدیلی و تکمیلی هستند که در کارگروه های استانی مطرح، اما با توجه به دستورالعمل تامین مالی بنگاه های تولیدی کوچک و متوسط و طرح های نیمه تمام دارای پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد با محدودیت برای تامین تسهیلات بانکی روبرو بودند و یا وضعیت بدهی های بانکی آنها تعیین تکلیف نشده بود.

خالدی خاطر نشان کرد: طرح های مزبور در بیست و دومین جلسه کارگروه ملی و رفع موانع تولید مطرح و برای 48 بنگاه اقتصادی کوچک و متوسط متقاضی تسهیلات به مبلغ 4255 میلیارد ریال از محل تسهیلات رونق تولید مصوب و موضوع به کلیه بانک های عامل ابلاغ شد.

وی پیش بینی کرد: در صورت جذب این تسهیلات 1731 شغل جدید ایجاد و 1280 شغل تثبیت شود.

مدیرکل دفتر امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی عمده این طرح ها را در حوزه دام و طیور و صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی که تکمیل کننده زنجیره عرضه هستند، عنوان کرد.

وی گفت: دریافت این تسهیلات از بانک ها مستلزم پیگیری متقاضیان و همکاری بانک ها است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج