وزیر بازرگانی پاکستان گفت: وزارت کشاورزی ایران، ممنوعیت واردات نارنگی پاکستانی را لغو کرده و لغو این محدودیت در فاصله ۳ هفته مانده به جشن نوروز ایرانیان یک گام خوب بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج، خرم دستگیرخام، وزیر بازرگانی پاکستان  گفت: وزارت کشاورزی ایران، ممنوعیت واردات نارنگی پاکستانی را لغو کرده است.

این مقام پاکستانی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: امسال شاهد پیشرفت سریعی در مبادلات تجاری بین ایران و پاکستان خواهیم بود.

وی افزود: تسهیل صادرات نارنگی پاکستانی به ایران در آستانه سفر حسن روحانی به اسلام آباد برای شرکت در نشست اکو صورت گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: تقاضای بالایی برای نارنگی پاکستان در ایران و وجود دارد و لغو این محدودیت در فاصله 3 هفته مانده به جشن نوروز ایرانیان یک گام خوب بوده است. وی از صادر کنندگان پاکستانی خواست تا از این فرصت بزرگ نهایت استفاده را ببرند.

این وزیر پاکستانی گفت: بسته بودن مرز تاثیر منفی ای بر صادرات نارنگی پاکستان به افغانستان داشته، اما تجار امیدوارند از طریق صادرات به ایران این تاثیر منفی را جبران کنند.

دستگیرخان گفت: بانک های مرکزی ایران و پاکستان به زودی توافقنامه ای را برای برقراری روابط بانکی امضا خواهند کرد که موجب افزایش سه برابری مبادلات تجاری دوجانبه خواهد شد.

وی گفت: نشست کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور نیز قرار است در پایان ماه مارس در تهران برگزار شود.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج