دایملر مدیر واحد کامیونهای آمریکای شمالی خود را برای مدیریت واحد کامیونهای این گروه خودروسازی انتخاب کرد تا از یک جست‌وجوی طولانی برای جانشین ولفگانگ برنهارد اجتناب کند.

به گزارش خبرگزاری موج، برنهارد 56 ساله که زمانی گزینه احتمالی برای جانشینی دیتر زتچه، مدیرعامل دایملر به شمار می رفت، یک سال پیش از اینکه مدت قراردادش به پایان برسد، از سمت خود کناره گیری کرد.

دایملر در بیانیه ای اعلام کرد مارتین داوم 57 ساله، رییس و مدیرعامل واحد کامیون این شرکت در آمریکای شمالی، در هیات نظارت این شرکت منصوب شده است و این حکم از اول مارس به مدت پنج سال اجرا می شود.

داوم از سال 2009 کسب و کار کامیونهای سنگین دایملر در آمریکای شمالی را هدایت کرده است. وی پیش از آن در واحد کامیونهای آمریکای شمالی دایملر یک سمت مدیریت ارشد داشت و مسئول کارخانه کامیونهای بزرگ دایملر در وورث آلمان بود.

مانفرد بیشاف، رییس هیات مدیره دایملر در بیانیه ای اظهار کرد: ما متقاعد شده ایم که وی با موفقیت چالشهای پیش رو در سالهای آینده را مدیریت خواهد کرد.

منابع آگاه به رویترز اظهار کردند اقدامات برنهارد برای سازماندهی مجدد فعالیت شرکت، روسای اتحادیه کارگری قدرتمند را به خشم آورده بود و آنها مانع پیشرفت وی در دایملر شدند تا اینکه دیگر گزینه مناسبی برای سمت مدیرعاملی این گروه خودروسازی نباشد.

شورای کار که اعضای آن نیمی از کرسی‌ها در هیات نظارت 20 نفره دایملر را در اختیار دارند، از انتصاب مدیر جدید واحد کامیونها استقبال کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج