معاون توسعه منابع انسانی و هماهنگی استان‌های سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: برنامه آمایش سرزمین استان‌ها تا پایان امسال نهایی می‌شود.

 به گزارش خبرگزاری موج، زهرا اربابی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: برنامه‌های توسعه با توجه به مباحث اقتصاد مقاومتی و در راستای برنامه‌های محوری برنامه ششم توسعه برای استان‌ها پیش‌بینی شده است و مبحث اقتصاد مقاومتی و نیز برنامه ششم توسعه از محورهای مهم توسعه هستند.

وی با اشاره به وجود تحولاتی در سهم استان‌ها از بودجه سال ۹۶، خاطرنشان کرد: با توجه به محدود ‌بودن منابع مالی، برنامه‌ریزی و توزیع اعتبارات نیز متناسب با منابع مالی محدود انجام می‌شود.

این مسئول با اشاره به تدوین برنامه آمایش سرزمینی، خاطرنشان کرد: تا پایان امسال استان‌ها برنامه آمایش سرزمینی خود را نهایی می‌کنند. البته لازم به توجه است که تدوین برنامه آمایش سرزمینی یک فرآیند طولانی را سپری کرده است و این وقفه به دلیل نبود مجریان واقعی طرح مبتنی بر دانش آمایش در برخی استان‌ها اتفاق افتاده که باید مورد بازنگری قرار می‌گرفتند.

اربابی با اشاره به اینکه تدوین برنامه‌های توسعه چندان ارتباطی به انفکاک سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ندارد، تصریح کرد: برنامه ششم تدوین شده که مسیر توسعه را برای کشور تعریف می‌کند و مرحله انتزاع به پایان رسیده و از سال آینده سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی در دو مسیر جدا با رویکرد مبتنی بر توسعه در نظام اداری و برنامه‌ای فعالیت‌های خود را انجام می‌دهند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج