معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: به‌دنبال تقویت ناوگان جستجو و نجات دریایی در سواحل جنوبی کشور از جمله استان هرمزگان هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد سعیدنژاد ظهر امروز در حاشیه افتتاح 15 پروژه بندری در بندر شهید رجایی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در بخش دریایی، بحث جست‌وجو و نجات باید تقویت شود و خرید شناورهای جست‌وجو و نجات (SAR) جزو برنامه‌های سازمان بنادر است.

وی افزود: این نیازها را طی فرایندی با مشارکت سازندگان داخلی و خارجی تأمین می‌کنیم و در ساخت این شناورها، ایمنی برای ما اولویت بسیار مهمی است که باید در فرآیند ساخت به خوبی لحاظ شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: بیشتر فعالیت‌های حوزه بندری این سازمان به بخش خصوصی واگذار شده است و در تلاش هستیم واگذاری در بخش دریایی نیز توسعه یابد و بخش خصوصی که در دریا کار و فعالیت دارد باید مورد توجه و تاکید قرار بگیرد.

سعیدنژاد گفت: کسانی که در محوطه‌های بندری فعالیت و کار می‌کنند، باید فن و دانش لازم را داشته و در حوزه‌های دریایی با تفاهم‌نامه‌های داخلی و خارجی در نظر داریم یک‌هزار نفر را آموزش دهیم.

رئیس سازمان بنادر و دریانوردی خاطرنشان کرد: سازمان بنادر و دریانوردی عضو 30 کنوانسیون و پروتکل است که بخش اصلی آن مربوط به حوزه دریا است که در این زمینه‌ها باید تقویت شده و در مأموریت‌های دریایی باید تمرکز بیشتری داشته باشیم.

وی اضافه کرد: ایران جزو 20 کشور صاحب ظرفیت از لحاظ کشتیرانی است و در حال حاضر 15 میلیون تن ظرفیت شناور تحت پرچم ایران داریم که این ظرفیت وظایف ما را به نسبت به قبل سنگین‌تر می‌کند.

سعید نژاد تصریح کرد: نیروی انسانی و توجه به آن جزو سیاست‌های مهم سازمان بنادر و دریانوردی است که برای تقویت آن برنامه‌های ویژه‌ای در نظر گرفته شده است و استانداردسازی مشاغل و تعیین ضوابط و مقررات و احراز پست‌ها در جریان است.

سعید نژاد رئیس سازمان بنادر و دریانوردی کشور برای افتتاح 15 پروژه بندری و دریایی به همراه معاونان خود از جمله منصور آرامی معاون برنامه‌ریزی این سازمان به هرمزگان سفر کرده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج