با تصویب هیات وزیران، بدهی دولت به شرکت خدمات هوایی کشور (آسمان) با بدهی‌ شرکت‌ فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، شرکت بیمه ایران و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران تا سقف ۱۰ میلیارد ریال تهاتر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط‌ عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران‌، در متن مصوبه هیئت وزیران ‌آمده است: بدهی حسابرسی شده دولت تا پایان سال 1394 به شرکت خدمات هوایی کشور (آسمان) با بدهی‌های شرکت مذکور به دولت و شرکت‌های دولتی (ازجمله شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، شرکت بیمه ایران و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران) تا سقف 10 هزار میلیارد ‌‌ریال با صدور اوراق تسویه خزانه موضوع بند (و) تبصره (5) قانون بودجه سال 1395 کل کشور تهاتر می‌شود.

صدور اوراق تسویه خزانه بابت مطالبات شرکت‌های دولتی، از طریق تسویه مطالبات دولت از شرکت‌های دولتی مذکور (بابت مواردی چون سود سهام و مالیات) انجام می‌شود.

بدهی‌های مالیاتی شرکت خدمات هوایی کشور (آسمان) از شمول این تصویب‌نامه مستثنی است.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور، این مصوبه را برای اجرا به وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت راه و شهرسازی، وزارت نفت و سازمان برنامه‌ و بودجه کشور ابلاغ کرد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج