رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه جمعیت فعال آران و بیدگل 40هزار نفر تخمین زده می شود، گفت: نرخ بیکاری در آران و بیدگل به 5 درصد می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری موج، مرتضی رحیمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران، وسعت محدوده شهرستان آران و بیدگل و تعدد واحدهای کارگری را از جمله مشکلات موجود برای نظارت بر وضعیت اشتغال معرفی کرد و اظهار داشت: به خاطر این مسائل برخی کارگران علی رغم اشتغال از بیمه بیکاری استفاده می‌کنند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آران و بیدگل پایین بودن دستمزدهای کارگری را یکی از عوامل این اتفاق دانست و افزود: با وجود رشد 48 درصدی استفاده از بیمه بیکاری در آران و بیدگل نسبت به سال گذشته، نمی توان این آمار را دلیلی بر رشد بیکاری در شهرستان توصیف کرد.

وی ضمن تشریح نرخ بیکاری آران و بیدگل خاطر نشان کرد: آماری که از سوی اداره تعاون، کار و رفاه احتماعی به عنوان آمار بیکاری به شمار می‌آید از کارجویان ثبت نام شده در واحدهای کاریابی است.

رحیمی تعداد افراد کارجو را بیش از هزار و 300 نفر عنوان کرد و تصریح کرد: این تعداد از کل جمعیت فعال شهرستان آران و بیدگل که حدود 40 هزار نفر تخمین زده می‌شود، به عنوان کارجو ثبت نام کرده‌اند که بر این اساس نرخ بیکاری نزدیک 5 درصد می‌شود.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آران و بیدگل نوسانات بازار کار متناسب با فصول سال را یکی از دشواری‌های اعلام نرخ قطعی بیکاری در این شهرستان اعلام کرد و افزود: در برخی ایام سال مثل ماه رمضان یا بهمن و اسفند، نوساناتی در بخش کار آران و بیدگل رخ می‌دهد که فکر نمی کنم در هیچ شهرستان دیگری مشابه داشته باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج