معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با بیان اینکه دولت تدبیر و امید نمی‌داند که چه کار بزرگی انجام داده است، گفت: اقدامات بزرگی توسط دولت انجام شده است اما این مسائل کمتر مطرح می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج،‌ سید ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در نخستین المپیاد بهره‌وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی کشور اظهار کرد: در بحث بهره‌وری برای رسیدن به بهره‌وری مناسب و نرخ رشد 8 درصدی باید به نظام بهره‌وری توجه شود و افراد به تلاش و خلق خود در قسمت‌های مختلف از جمله آفرینش‌های جدید در اقتصاد کشور توجه کنند.

وی افزود: می‌گویند که دولت تدبیر و امید توجه کمتری به اقشار فرودست جامعه داشته است اما باید در نظر داشت که این امر ظلم به دولت است و کارهای بزرگ دولت را نمی‌گویند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به حکایتی در خصوص شکار شیر گفت: دولت تدبیر و امید نمی‌داند که چه کار بزرگی انجام داده است و مانند کسی می‌ماند که شیر شکار کرده است.

رضوی ادامه داد: دولت نرخ خرید تضمینی را با پرداخت همان یارانه قبلی 300 درصد رشد داده است که این امر توجه به کشاورزی و طبقه ضعیف جامعه است.

وی یادآور شد: در حالیکه نرخ گندم 400 تومان بود امروز به 1300 تومان افزایش یافته است و علاوه بر این افزایش نرخ گندم دولت برای اجرای آبیاری تحت فشار 80 درصد پول بدون برگشت به کشاورزان می‌دهد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، گفت: برای توسعه کشت گلخانه‌ای وام‌هایی با بهره 10 درصدی به کشاورزان اعطا می‌شود به طوریکه در 6 استان کشور شامل لرستان، ایلام، کرمانشاه،کرمان، گیلان و مازندران 40 میلیارد تومان بانک سینا اعتبار دارد که برای توسعه روستا و اشتغال عشایر با نرخ 8 درصدی در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

رضوی اضافه کرد: در 3 استان مانند گلستان و 2 استان دیگر میزان این وام 30 میلیارد تومان و در بقیه استان‌ها 20 میلیارد تومان اعطا می‌شود.

وی گفت: سقف این وام 2 میلیارد تومان است و بانک‌ها با هماهنگی آقای سعیدی‌کیا رئیس بنیاد مستضعفان 5 درصد کارمزد برای آنها متصور شده است همچنین دولت 5 درصد بهره بانکی را پرداخت می‌کند. محل اجرای این پروژه‌ها باید در مناطق روستایی و عشایری باشد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری ادامه داد: لایحه یک و نیم میلیارد دلاری برای اولین بار در دولت به مجلس برای اشتغال روستائیان و عشایر در نظر گرفته شد اما مجلس با یک فوریت آن موافقت کرده اما مورد بررسی قرار نگرفته است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج