رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: از امروز عرضه پرتقال تامسون تولیدی باغات شمال با کیفیت مناسب برای تنظیم بازار با شیب ملایم و با نظارت دقیق بر قیمت ها در ۵۲ مرکز میادین میوه و تره بار شهرداری تهران در سطح پایتخت آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، علی اشرف منصوری در جلسه کمیته راهبردی تنظیم بازار میوه شب عید که با حضور معاون استاندار تهران و مسئولان مربوط اظهار داشت: روند تأمین میوه شب عید مطابق و مناسب با برنامه پیش بینی شده از سوی کمیسیون تنظیم بازار استان تهران صورت گرفته و در این خصوص مشکلی پیش بینی نمی شود.

وی افزود: سهم تعیین شده ذخیره میوه شب عید استان تهران با افزایش ۲۵ درصدی، شش‌هزار و ۲۵۰ تن پرتقال و یک هزار و ۵۰۰ تن سیب تعیین شده است که حمل و ذخیره سازی تمام سهمیه سیب استان و ۶۰ درصد پرتقال تعیین شده، صورت گرفته وذخیره سازی پرتقال همچنان ادامه دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به کیفیت پرتقال ذخیره سازی شده برای ایام پایانی سال یادآور شد: این پرتقال ها آبدار و از سرمازدگی مصون بوده و از کیفیت مناسب برخوردار است که مرتب توسط اکیپ های نظارت کیفیت آن کنترل و رصد می شود.

وی درخصوص قیمت میوه شب عید اظهار داشت: قیمت ها براساس اعلام سازمان صنعت ، معدن و تجارت و ده درصد زیرقیمت بازار در میادین میوه وتره بار عرضه خواهد بود.

در این جلسه همچنین نماینده سازمان میادین میوه و تره بار به عنوان مباشر توزیع خرد از آمادگی صددرصدی عرضه میوه در شب عید خبر داد .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری تهران نیز اظهار امیدواری کرد با مدیریت مطلوب تنظیم بازار و تأمین به موقع میوه مورد نیاز به خصوص در ایام منتهی به پایان سال، رفاه حال مردم فراهم شود تا مردم هیچ گونه دغدغه ای در خصوص تأمین میوه شب عید خود را نداشته باشند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج