امیرحسین نادری، معاون اقتصادی و مالی شرکت فولاد مبارکه با اعلام این خبر افزود: اختیار معامله، ابزاری مشتقه و قراردادی قانونی است که توسط یک فروشنده به یک خریدار در ازای مبلغ معینی فروخته می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، نادری گفت: در پی راه اندازی بازار قراردادهای اختیار معامله سهام (option) از ۲۸ آذر سال جاری در بورس تهران که با دو شرکت فولاد مبارکه و ایران خودرو عملیاتی شد، دور جدید این ابزار از تاریخ ۲۶ دی روی سهام شرکت فولاد مبارکه اصفهان عملیاتی شد.
معاون اقتصادی و مالی شرکت فولاد مبارکه با تأکید بر این مطلب که منتشر کننده این اوراق، صندوق توسعه بازار است، تصریح کرد: هر قرارداد شامل ۱۰ هزار سهم و حداکثر آن شامل ۱۰۰ قرارداد است و قیمت اعمال بر اساس قرارداد تعیین شده محاسبه می شود؛ بدین ترتیب که چنانچه به عنوان مثال خریداری هم اکنون هر سهم فولاد را ۱۴۰۰ ریال خریداری کند و به همراه آن اختیار فروش آن را نیز ابتیاع نماید باید تا سررسید اوراق، سهام خود را نگهداری کند.
نادری با بیان اینکه در صورت افت قیمت به زیر قیمت تعیین شده در سررسید، می تواند اوراق خود را به همان قیمت تعیین شده به فروش برساند، افزود: این ویژگی امکان بیمه شدن قیمت سهام را به صاحب دارایی می دهد تا در زمان ریزش سهم با اعمال اختیار فروش از زیان خود جلوگیری کند.

وی در پایان اظهار کرد: این اوراق به طور وسیع در بورس های جهانی مورد معامله قرار گرفته و در بورس ایران نیز برای نخستین بار روی سهام فولاد مبارکه منتشر شد.
عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج