مدیر سامسونگ پس از اینکه در راستای تحقیقات فساد از این غول صنعتی، یک شب دیگر را در بازداشت پلیس سپری کرد، برای دومین روز به دفتر دادستان ویژه برگردانده شد.

به گزارش خبرگزاری موج، لی که نایب رئیس هیات مدیره سامسونگ الکترونیکس است، در شبکه تلویزیونی YTN نشان داده شد که به داخل دفتر دادستان ویژه در سئول برده می شود.

دادگاه منطقه سئول سنترال مدیر سامسونگ را به اتهامات متعدد از جمله رشوه، شهادت دروغ، اختلاس، پنهان کردن دارایی در خارج از کشور و پنهان کردن سود غیرقانونی دستگیر کرده است.

لی در شرایطی که پدرش لی کان هی، رییس هیات مدیره سامسونگ الکترونیکس از سال ۲۰۱۴ بستری شده است، به عنوان مدیر موقت این شرکت فعالیت کرده است. تحقیقات اخیر ممکن است در بدست گرفتن کنترل کامل گروه سامسونگ از سوی لی جائه یونگ پس از کناره گیری رسمی پدرش، مانع ایجاد کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، لی به عنوان مدیر سامسونگ الکترونیکس که بزرگترین سازنده تلفن هوشمند جهان است، یکی از مهمترین چهره هایی است که تاکنون در رسوایی فساد نزدیکان رییس جمهور متهم شده اند.

لی جائه یونگ به پرداخت ۴۳ میلیارد وون (۳۷.۳۱ میلیون دلار) به یک شرکت و سازمانهای مورد حمایت چوی سون سیل، دوست پارک گئون های، رییس جمهور این کشور متهم شده است. این پول شامل حمایت مالی از آموزش اسب سواری دختر چوی بوده که بنا بر درخواست مقامات کره جنوبی، در حال حاضر در دانمارک بازداشت شده است.

رئیس جمهور کره جنوبی در دسامبر از سوی پارلمان استیضاح شد و دادگاه قانون اساسی باید درباره تایید این استیضاح تصمیم بگیرد. وی تا زمان اعلام حکم دادگاه از قدرت خلع شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج