براساس مصوبات کارگروه تنظیم بازار کشور، تا پایان فروردین ماه سال آینده برنج و شکر به میزان نامحدود در فروشگاه های زنجیره‌ای و تعاونی‌های مصرف سراسر کشور توزیع خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ حسن عباسی معروفان، معاون بازرگانی داخلی شرکت، در خصوص تنظیم بازار شب عیدکالاهای اساسی گفت: طبق مصوبات کارگروه تنظیم بازارکشور، از ابتدای بهمن ماه توزیع نامحدود برنج وارداتی و شکر توسط این شرکت در فروشگاه های زنجیره‌ای و تعاونی‌های مصرف، آغازشده و تا پایان فروردین ماه سال 96 ادامه خواهد داشت.

معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران افزود: کارگروه های تنظیم بازار در هر استان، تعیین فروشگاه های توزیع کننده و نظارت بر توزیع برنج و شکر را بر عهده دارند.

عباسی معروفان با تاکید بر اینکه امسال قیمت عرضه کالاهای اساسی برای تنظیم بازار شب عید نسبت به سال قبل افزایشی نداشته است، خاطر نشان کرد: عرضه کالاهای در اختیار با قیمت مصوب و بدون محدودیت، آرامش بازار را رقم زده و در حال حاضر هیچ گونه مشکلی بابت تنظیم بازار این کالاها وجود ندارد.

وی درخصوص قیمت عرضه کالای شکر اظهار کرد: براساس مصوبات کارگروه تنظیم بازار، قیمت شکر سفید تصفیه شده درجه یک تحویل درب کارخانه 2520 تومان و برای فروش فله‌ای در مغازه‌ها و فروشگاه ها 2855 تومان تعیین شده است.

معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ قیمت عرضه برنج درجه یک 1121 هندی رابرای مصرف کننده نهایی 3800 تومان اعلام کرد و افزود: برنج وارداتی DM با قیمت نهایی 2700 تومان در سراسر کشور به مصرف کننده نهایی فروخته خواهد شد.

عباسی معروفان در پایان تاکید کرد: ذخایرکالاهای اساسی برنج و شکر به حد و فور در کشور وجود دارد و به هر میزان که بازار نیاز داشته باشد، توسط فروشگاه های زنجیره‌ای و تعاونی های مصرف عرضه و توزیع خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج