وبگاه دانشگاه صنعتی امیرکبیر در در فهرست دانشگاه‌های برتر در نظام رتبه‌بندی وبومتریکس رتبۀ چهارم ملی، 94 در آسیا و 726 جهانی را به دست آورد.

به گزارش خبرگزاری موج، در گزارش وبومتریکس که مربوط به ویرایش ژانویۀ 2017 است، دانشگاه صنعتی امیرکبیر بعد از دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، تهران و صنعتی شریف قرار گرفته و دانشگاه تربیت مدرس نیز رتبه پنجم ملی را در این زمینه به دست آورده است.

دانشگاه‌های هاروارد، استنفورد، ام.آی.تی.، کالیفرنیا برکلی و میشیگان، پنج دانشگاه آمریکایی هستند که وبگاه آنها در رتبه‌های یک تا پنج نظام بین‌المللی رتبه‌بندی وبومتریکس قرار گرفته است.

وبومتریکس که سابقه اجرای آن به سال 2004 برمی‌گردد، رتبه بندی وب سایتهای دانشگاهها و موسسات آموزشی دنیا است که توسط آزمایشگاه سایبرمتریک (CINDOC) واحدی از انجمن ملی تحقیقات اسپانیا (CSIC) صورت می‌گیرد.

این رتبه‌بندی بیش از 24 هزار دانشگاه دنیا را بر اساس اطلاعات مبتنی بر وب آنها تحلیل کرده ‌است.

رتبه‌بندی وبومتریکس که در سال با دو ویرایش در دی و تیرماه (January & July) به روز می‌شود به منظور نشان دادن میزان توجه موسسات و دانشگاهها به نشر اینترنتی، حمایت از طرح های دسترسی آزاد (Open Access initiatives) در راستای افزایش انتقال علم و دانش و تشویق حضور دانشگاه در فضای مجازی به عنوان آیینه‌ای از دانشگاه در فضای واقعی صورت می‌پذیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج