مدیر کل دفتر نظارت بهداشت عمومى و مواد غذایی سازمان دامپزشکی کشور گفت:منبع مرجع برأی سلامت و بهداشت مواد غذائی سازمان دامپزشکی است و نباید به خبر هایی که در فضای مجازى پخش می شود مردم اکتفا کند.

به گزارش خبرنگار اقتصادى خبرگزاری موج، عباس عباسی درباره بیماری لکه سفید میگو توضیح داد:طبق آخرین آمارهاى دریافتی تا کنون هیچ میگویی اعم از دریائی و پرورشی در انبارهای کشور به علت بیماری دپو نشده است.

مدیر کل دفتر نظارت بهداشت عمومی و مواد غذایی سازمان دامپزشکی کشور گفت:اگر صادرات میگو متوقف شده است مشکل اصلی آن بحث تجارى این محصول بوده است و ربطی به بیمارى لکه سفید میگو ندارد.

وی با اشاره به اینکه سازمان دامپزشکی منبع مرجع براى بهداشت و سلامت فرآوردهاى دامى است افزود:خبرهایی که در شبکه های مجازی درباره ضایعاتی که در فرآوردهایی نظیر سوسیس و کالباس پخش می شود صحت ندارد.

به گفته این مسوول تمام کامیون هایی که موادهای اولیه را حمل می کنند تحت کنترل هستند و نه تنها سازمان دامپزشکی که وزارت بهداشت بر روی این کارخانه ها نظارت جدیدی را انجام می دهد.

عباسی تصریح کرد:در مرغ های وجود در سطح کشور به هیچ عنوان هورمون مشاهده نشده است و استفاده از هورمون اصلا به صرفه نیست که مرغداری ها استفاده کنند.

وی با بیان اینکه باید فرهنگ سازی در زمینه استفاده مرغ  سایز بین مردم جاری شود افزود:امید داریم با تجهیز کردن کشتارگاه ها در نیمه اول سال ٩٦ این طرح در کشور اجرا شود و تمامی مردم بتواند از مرغ سایز و استاندارد مصرف کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج