مدیرعامل شرکت بوئینگ میگوید که این شرکت در حال همکاری نزدیک با مقامات دولت جدید آمریکا برای نهایی کردن قرارداد فروش هواپیما به ایران است.

به گزارش خبرگزاری موج، خبرنگار بلومبرگ گزارش داد، مدیرعامل شرکت آمریکایی بوئینگ می‌گوید که درحال همکاری نزدیک با دولت جدید آمریکا هستند تا قرارداد فروش هواپیماهای مسافربری به ایران را نهایی کنند.

علیرغم اینکه قرارداد میان ایران و بوئینگ پیش از این نهایی شده است اما با روی کار آمدن دونالد ترامپ در آمریکا، اجرای کامل این قرارداد در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است.

شبکه سی ان بی سی اخیرا گزارش داده بود که توافق شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا با ایران برای فروش 800 فروند هواپیمای مسافربری اگرچه موضوع تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران نبوده است اما همچنان احتمال به هم خوردن این قرارداد وجود دارد.

این دیدگاهی است که از سوی کارشناسان مؤسسه مشاوره‌ای تیل در آمریکا ارائه شده است.

مؤسسه مشاوره‌ای تیل تاکید کرده، دولت ترامپ عمیقا قصد دارد تا مناقشات خود با تهران را تشدید کرده و از سوی دیگر در طرف ایرانی نیز گروه‌هایی وحود داردند که همین هدف را دنبال کرده و از آن استقبال می‌کنند.

در ماه دسامبر شرکت بوئینگ از نهایی‌ شدن قرارداد فروش 50 فروند هواپیمای بوئینگ 737 و 30 فروند هواپیمای بوئینگ 777 خبر داد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج