مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه گفت: فولاد مبارکه طی این 18 ماه حدود 300 میلیارد ریال در اجرای این پروژه سرمایه گذاری کرد. این در حالیست که قبل از تحویل گرفتن این ورزشگاه نیز به میزان 180 میلیارد ریال دیگر کمک کرده بود.

به گزارش خبرگزاری موج، در این مراسم بهرام سبحانی در جمع میهمانان حاضر در ورزشگاه نقش جهان با ابراز خرسندی از به بهره برداری رسیدن این طرح و ضمن اشاره به تاریخچه ساخت نقش جهان گفت: طراحی اولیه این ورزشگاه که در ابتدا به ورزشگاه بزرگ یا دهکده المپیک معروف بود با خاک برداری شروع شد و تا سالهای 71 و 72 عملاً کار تسطیح و خاکبرداری آن ادامه یافت. تا اینکه طی فراز و نشیب زیاد در کار ساخت و ساز در اوایل دهه 81 قسمتی از ورزشگاه آماده بهرهبرداری گردید و چند بازی نیز در آن برگزار شد در ادامه به دلیل ناقص بودن و برای ساخت فاز دوم مجدداً کار ساخت و ساز ورزشگاه از سال 85 تا 93 متوقف گردید.

وی در ادامه سخنان خود افزود: از آنجایی که این پروژه یکی از مطالبات مردم اصفهان بود در سفر قبلی معاون اول محترم رئیس جمهور مصلحت براین شد که مدیریت اجرایی ورزشگاه نقش جهان برای تکمیل و بهره برداری از سوی وزارت ورزش و جوانان به فولاد مبارکه واگذار گردد به همین دلیل طی برگزاری جلسات متعددی با مسئولین استان، وزارت ورزش و جوانان و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی بالاخره تصمیم بر آن شد که فولاد مبارکه ساخت و تکمیل ورزشگاه را برعهده بگیرد و در عوض طی مذاکرات انجام شده بنا بر محاسباتی، به مدت 20 سال حق بهره برداری از ورزشگاه را داشته باشد این تفاهم نامه در آذرماه 93 به امضای فولاد مبارکه و وزارت ورزش و جوانان کشور و استانداری اصفهان رسید.

وی خاطرنشان کرد: از آنجایی که پیمانکاران قبلی کار را تعطیل کرده بودند، باید با ایشان تصفیه حساب می شد و مجدداً پیمانکار دیگری در نظر گرفته می شد که این کار در اردیبهشت ماه 94 یعنی 18 ماه پیش با انعقاد قرارداد با شرکت برنده مناقصه انجام و عملیات ساخت، از سر گرفته شد.

دکتر سبحانی با بیان این مطلب که مقرر بود طبق توافق انجام شده کار تکمیل ورزشگاه در مدت 20 ماه انجام شود، گفت: بحمدالله الآن شاهد آن هستیم که پروژه در مدت 18 ماه به بهره برداری رسیده ضمن اینکه اگر برخی مشکلات از قبیل قابل استفاده نبودن چمن قبلی و تأیید نشدن رختکن‌های قبل از سوی فدراسیون فوتبال آسیا سر راه ما قرار نمی‌گرفت این طرح می‌توانست چندین ماه زودتر به بهره برداری برسد. اگرچه همین امر باعث شد که ما عملیات زیرسازی چمن و استاندارد سازی رختکن‌ها را از سر بگیریم و مطابق با استانداردهای روز دنیا به شکلی کاملتر و با کیفیت تر آنها را آماده کنیم. در هر صورت نتیجه همه این تلاشها این شد که امروز اصفهان از یک ورزشگاه مطابق با استانداردهای روز دنیا برخوردار شود.

وی در خصوص میزان سرمایه گذاری فولاد مبارکه در این طرح تصریح کرد: فولاد مبارکه طی این 18 ماه حدود 300 میلیارد ریال در اجرای این پروژه سرمایه گذاری کرد. این در حالیست که قبل از تحویل گرفتن این ورزشگاه نیز به میزان 180 میلیارد ریال دیگر کمک کرده بود.

دکتر سبحانی ظرفیت ورزشگاه نقش جهان را 75 هزار نفر اعلام کرد و ضمن ابراز خوشحالی از اینکه فولاد مبارکه توانسته است موجبات خوشحالی مردم اصفهان و ایران را فراهم کند، گفت: تلاش کردیم تا ورزشگاهی مطابق با آنچه که از نگاه فدراسیون فوتبال آسیا برای یک ورزشگاه استاندارد مورد نیاز است را در این مجموعه تدارک ببینیم.

مدیر عامل فولاد مبارکه در خاتمه سخنان خود از نگاه مثبت دولت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی که فولادمبارکه را درمسیر خدمت به جامعه رهنمون نمودند، قدردانی کرد و افزود: از همه کسانی که در پست‌های مختلف، فولادمبارکه را در راه تکمیل این پروژه ملی یاری رساندند، تشکرو قدردانی می نمائیم.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج