سعید بکرانی کارشناس تعمیرات برق و اتوماسیون و ابزار دقیق خطوط نهایی نورد سرد ضمن اعلام این خبر گفت: با نصب سیستم تشخیص عیوب سطح ورق بدون نیاز به حضور کارشناسان خارجی فعالیتهای مرتبط نصب و راه اندازی اعم از تنظیم مکانیکی، کابل کشی، نصب حسگرها و دوربین ها و سیستم نورپردازی و برپایی شبکه اترنت، تماماً توسط دانش و توان داخلی انجام شد.

به گزارش خبرگزاری موج، تعمیرات برق و اتوماسیون و ابزار دقیق خطوط نهایی نورد سرد یکی از فعالیتهای اصلی پس از نصب تجهیز «پارسی تک» را لزوم برقراری ارتباط این سیستم با سیستم کنترلی خط PLC خواند و در این خصوص گفت: با این اقدام اطلاعات مرتبط با هر کلاف و وضعیت خط به طور مداوم در اختیار پارسی تک گذاشته میشود که به دلیل جدید بودن فناوری تجهیز و عدم دانش فنی کافی از این سیستم، مطالعه و تحقیق و شناخت عمیق از نوع کارکرد این تجهیز در دستور کار کارکنان نورد سرد و توسعه ناحیه قرار گرفت.

وی در این خصوص افزود: با توجه به تنوع شیوه ها و پروتکل های ارتباطی، درنهایت پروتکل TCP/IPدر بستر شبکه اترنت به عنوان راه حل انتخابی پیشنهاد شد و در ادامه پس از آن بر سر نحوه ارسال و دریافت اطلاعات، نوع و طول داده ها، زمان های ارسال و دریافت اطلاعات و چگونگی بررسی خطاها در شبکه توافق به عمل آمد.

بکرانی تصریح کرد: در مرحله بعد علاوه بر پیکربندی سختافزاری، نصب کارتهای شبکه و کابل کشی شبکه اینترنت، پیکربندی نرمافزاری و تنظیم پارامترها در هر دو سمت PLC و سرور پارسی تک انجام گرفت و در نخستین قدم برای اطمینان از صحت لینک ارتباطی، تلگرامهایی بین دو طرف رد و بدل شد.

وی یادآوری کرد: فاز بعدی برنامه Tracking کویل در PLC به گونه ای طراحی شد که اطلاعات کلاف اعم از عرض، ضخامت و شماره کلاف و غیره همچنین وضعیت خط تولید اعم از سرعت و توقف خط و محل نقطه جوش و زمان قطع کلاف در خروجی و تغییر کلاف در ورودی و... به صورت ایمن و مطمئن در زمان مشخص به پارسی تک ارسال شود، بدین صورت پارسی تک میتواند برای هر کلاف به صورت مجزا اقدام به ثبت و آرشیو عیوب کند و حتی گزارش عیوب را به plc ارسال نماید.

کارشناس تعمیرات برق و اتوماسیون و ابزار دقیق خطوط نهایی نورد سرد در ادامه به مزایای دیگر اجرای این پروژه اشاره و بیان کرد: اجرای این پروژه علاوه بر بالا بردن اعتماد به نفس کارکنان در پیاده سازی پروژه‌هایی از این قبیل، موجب افزایش دانش فنی نیروهای داخلی و بروز شدن اطلاعات و آشنایی با فناوری روز دنیا شد، ضمن اینکه اجرای این فعالیت با توجه به آشنا بودن کارکنان به خط تولید، در کمترین زمان ممکن انجام پذیرفت و از تحمیل هزینه اضافی برای حضور کارشناسان خارجی جلوگیری به عمل آورد، علاوه بر این از نظر فنی نیز برنامه سطح یک به گونه‌ای طراحی شد که در آینده با برپایی و راه اندازی سیستم سطح دو اطلاعاتی، بتوان گزارش کاملی از عیوب هر کلاف در سیستم مدیریت اطلاعات سازمان فولاد مبارکه داشت.

وی در پایان این موفقیت را حاصل تلاش کارکنان تعمیرات، اتوماسیون و ابزار دقیق و برق خطوط نهایی و اسکین، واحدهای توسعه و کنترل کیفیت نورد سرد، حمایت مدیریت خطوط نهایی و اسکین پاس و مدیریت ناحیه نورد سرد و دیگر واحدهای مرتبط خواند و از ایشان تشکر کرد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج