وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: شهرک صنعتی اسکو ظرفیت بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری در ایده های خاص در صنایع و ایجاد شرکت های دانش بنیان دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد نعمت زاده در آیین کلنگ زنی شهرک صنعتی اسکو با اعلام این مطلب گفت: امیدوارم این شهرک، یک شهرک آبرومند و توسعه یافته باشد.

وی خاطرنشان کرد: مردم این منطقه سال‌ها صبر کردند تا کلنگ این شهرک بر زمین نشست، باید همگی تلاش کنیم در این مکان یک شهرک آبرومند صنعتی ایجاد شود.

نعمت زاده افزود: این شهرک وسعت کافی برای سرمایه گذاری های کلان را داشته و ضروری است در اینجا بر روی ایده های خاص و صنایع پیشرفته و شرکت های دانش بنیان سرمایه گذاری شود.

وی ابراز امیدواری کرد؛ به علت موقعیت مناسب شهرک صنعتی اسکو، شهرکی نمونه و الگو از نظر صنایع ایجاد شده در آن باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با دعوت از سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این طرح گفت: حاضر به همکاری با سرمایه گذاران در همه سطوح اجرایی هستیم.

همچنین مرتضی محمدزاده، فرماندار اسکو در مراسم کلنگ زنی شهرک صنعتی اسکو که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت انجام گرفت، گفت: سال‌هاست مردم اسکو در انتظار ایجاد شهرک صنعتی بودند که خوشبختانه این امر در دولت ندبیر و امید محقق شد.

وی ادامه داد: ما سال‌های زیادی انتظار کشیدیم و برای همین روا نیست عملیات اجرایی این شهرک زمانبر باشد، تقاضا دارم مسئولان هر چه سریعتر نسبت به آغاز عملیات اجرایی و ادامه آن اقدام کنند.

محمدزاده اضافه کرد: با اتمام عملیات اجرایی شهرک صنعتی اسکو رونق گرفته و برای جوانان بسیاری ایجاد شغل می‌کند.

فرماندار اسکو همچنین خاطرنشان کرد: برای اینکه دین خودمان را به شهدا ادا کنیم، تقاضا دارم اسم این شهرک را شهرک شهید نیرومند انتخاب کرده و به برکت خون شهدا، عملیات اجرایی این شهرک را آعاز کنیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی در این مراسم گفت: شهرک صنعتی اسکو فرصت مناسبی در جذب سرمایه و ایجاد اشتغال است.

نیرومند اظهار کرد: امروز برای شهر اسکو روز بزرگی است، انتظار ۲۰ ساله مردم این شهرستان به پایان رسید و در دولت تدبیر و امید کلنگ ایجاد این شهرک به زمین خورد.

وی ادامه داد: این شهرک در ۶۰ هکتار ایجاد خواهد شد، البته با تعامل با سازمان محیط زیست می‌توان مرز آن را تا ۴۰۰ هکتار گسترش داد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: ۱۸۵ قطعه برای حدود ۱۰۰ واحد صنعتی کوچک طرح ریزی شده است که بنابر پیش‌بینی‌ها، برای دو هزار و ۲۵۰ نفر در این صنایع ایجاد اشتغال می شود.

گفتنی است؛ مراسم کلنگ زنی شهرک صنعتی اسکو در مساحتی حدود ۶۰ هکتار در شهرستان اسکو و طرح توسعه شهرک صنعتی شهید سلیمی در آذرشهر با حضور وزیر صنعت معدن و تجارت و هم زمان با هفته دولت برگزار شد.