رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: به مناسبت هفته دولت امسال ۴۸ طرح و پروژه مختلف بخش کشاورزی در استان زنجان افتتاح و بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان زنجان، حسین جعفری از افتتاح یک پروژه مرغداری گوشتی به ظرفیت ۱۲ هزار و ۵۰۰ قطعه همزمان با هفته دولت در شهرستان ایجرود خبر داد و تصریح کرد: میزان سرمایه‌گذاری برای این واحد مرغداری در مجموع ۵ میلیارد ریال بوده است که ۲ میلیارد ریال از این میزان در قالب تسهیلات و ۳ میلیارد ریال مابقی آورده متقاضی بوده است.
وی افتتاح یک واحد استخر پرورش ماهیان سردآبی با ظرفیت ۱۲ تن در سال را از دیگر پروژه های قابل افتتاح شهرستان ایجرود همزمان با هفته دولت برشمرد و عنوان کرد: میزان سرمایه گذاری برای این پروژه ۲ میلیارد ریال برآورد شده است. جعفری با اشاره به افتتاح یک واحد گلخانه تولید محصولات سبزی و صیفی با سرمایه گذاری ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال در شهرستان زنجان خاطرنشان کرد: با افتتاح این پروژه برای سه نفر شغل ایجاد می شود. این مسئول همچنین از افتتاح چهار پروژه در حوزه صنایع کشاورزی استان زنجان همزمان با هفته دولت خبر داد و افزود: این تعداد کارخانه بسته بندی انواع میوه، صیفی‌جات و سبزیجات خشک، کارخانه بسته‌بندی کشمش و کارخانه بسته‌بندی حبوبات، غلات و برنج در شهرستان زنجان و یک پروژه شامل کارخانه فرآوری کشمش در شهرستان ابهر را شامل می‌شود. وی میزان سرمایه‌گذاری برای مجموع پروژه‌های حوزه صنایع کشاورزی استان را بالغ بر ۱۰۲ میلیارد ریال اعلام کرد و متذکر شد: بهره‌برداری از این پروژه‌ها برای ۶۳ نفر اشتغالزایی به همراه دارد. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در ادامه از افتتاح ۴۱ پروژه عمرانی به مناسبت هفته دولت در بخش کشاورزی این استان خبر داد و تصریح کرد: این تعداد ۲۸ پروژه آبیاری تحت فشار با مساحت بالغ بر ۵۳۲ هکتار و سرمایه‌گذاری ۳۵ میلیارد و ۴۸۶ میلیون ریال را شامل شده و مابقی مربوط به پروژه های لوله گذاری و احداثکانال با سرمایه‌گذاری ۶ میلیارد و ۴۹۲ میلیون ریال است. جعفری در پایان مجموع سرمایه‌گذاری انجام گرفته برای پروژه‌های سرمایه‌ای و عمرانی مورد افتتاح طی هفته دولت در بخش کشاورزی استان زنجان را بالغ بر ۱۵۴ میلیارد ریال اعلام کرد.