‌معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به پرداخت وام‌های یک تا سه میلیاردی به واحدهای صنعتی نیمه فعال اظهار کرد: مشکل واحدهای صنعتی که دچار رکود شده‌اند این است که انتقال فناوری در این صنایع انجام نشده است و باید به روز شوند.

‌به گزارش خبرگزاری موج، صادق‌زاده در مراسم افتتاح آزمایشگاه‌های مرجع لابراتوارهای تحقیقاتی و کاربردی خرّمان اظهار کرد: ۱۶ هزار میلیارد تومان به ۷۵۰۰ واحد صنعتی راکد و نیمه‌فعال کشور در قالب تسهیلات اقتصاد مقاومتی اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: در قالب این تسهیلات به واحدها بین یک تا سه میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش پرداخت می‌شود که تاکنون بانک‌ها همکاری خوبی داشته‌اند. صادق‌زاده افزود: البته برخی از واحدها به بیش از سه میلیارد تومان نیاز دارند که امیدواریم به این واحدها رقم بیشتری پرداخت شود. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه گفت: تلاش کرده‌ایم در این وزارتخانه، سیستم بروکراسی و بخشنامه‌های دست و پاگیر را حذف کنیم تا صاحبان سرمایه و سرمایه‌گذاران دلسرد نشوند. وی تأکید کرد: باید ارتباط صنعت و دانشگاه به صورت ارگانیک نهادینه شود و از این فرصت به نحو مطلوب استفاده ببریم. صادق‌زاده خاطرنشان کرد: مشکل واحدهای صنعتی که دچار رکود شده‌اند این است که انتقال فناوری در این صنایع انجام نشده است و باید به روز شوند. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان براساس فعالیت‌هایی که دارند باید در راستای رونق تولید وارد صنعت شوند.