معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ۱۶۰ هزار میلیارد ریال سرمایه در گردش در ستاد اقتصاد مقاومتی برای احیای صنایع راکد اختصاص یافته است.

به گزارش خبرگزاری موج، رمضان علی صادق زاده روز یکشنبه در جلسه با مدیران تحقیق و توسعه واحدهای صنعتی لرستان در محل شرکت داروسازی خرمان افزود: این اعتبار برای احیای هفت هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی هزینه می شود.

وی با بیان اینکه برای احیای واحدهای صنعتی راکد در لرستان نیز ۴۰۵ میلیارد ریال اختصاص یافته اضافه کرد: بانک ها برای پرداخت تسهیلات واحدهای صنعتی نیازمند سرمایه در گردش همکاری خوبی تاکنون داشته اند. به گفته وی یکی از مشکلات صنایع عدم استفاده از دانش و فناوری روز است که باعثخروج واحدها از گردونه تولید شده است. صادق زاده همچنین گفت: ظرفیت پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان هنوز در صنعت رسوخ نکرده و صنعت در کشوراز ظرفیت شرکت های دانش بنیان بهره نگرفته است. وی افزود: در حال حاضر ظرفیت تولید شرکت های دانش بنیان پایین و به صورت پایلوت است و جوابگوی بازار داخلی نیست و از طرفی نیز ظرفیت تولید آنهادر سطح صادرات نیست. صادق زاده بیان کرد: باید محصولات دانش بنیان صادرات محور و ارزآور باشند و ضمن رقابت با بازار، بازارهای بین المللی را نیز در نظر داشته باشند. معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت برای بازدید و افتتاح چند طرح صنعتی به استان لرستان سفر کرده است.