مدیرکل دفتر هماهنگی و برنامه ریزی طرح های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: تاکنون سه میلیون و ۵۰۰ هزار سند مالکیت روستایی در کشور صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، غلامرضا مجیدی روز شنبه در نشست با دهیاران شهرستان کبودرآهنگ افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تلاش دارد تا ۱۰ سال آینده این اسناد مالکیتی به تمامی خانه های روستایی کشور داده شود.

وی ادامه داد: همچنین در این راستا تاکنون برای شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر ۱۴۰ هزار سند مالکیتی صادر شده است. وی با اشاره به اتمام طرح هادی استان همدان از سه سال گذشته خاطرنشان کرد: این استان در اجرای طرح هادی پیشگام ترین استان کشور است که زودتر از برنامه پنجم توسعه طرح هادی را در این استان به اتمام رسانید. وی همچنین تصریح کرد: ۳۸ هزار و ۱۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار در کشور داریم که تنها ۳۷ هزار روستای کشور را بنیاد مسکن می تواند برای آنها طرح هادی اجرا کند تاکنون برای ۹۶ درصد آنها طرح هادی تهیه و تدوین شده است. همچنین طرح بهسازی روستای اکنلو به عنوان روستای هدف گردشگری با حضور مدیر کل دفتر هماهنگی و برنامه ریزی طرح های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور افتتاح شد. برای بهسازی این روستا با ۱۵ میلیارد ریال دو کیلومتر تخریب و آواربرداری، ۱۲ هزار مترمربع آسفالت ریزی، ۱۵ کیلومتر جدول گذاری، ۲۵۸ جلد سند مالکیت و ۳۵۰ واحد مسکونی مقاوم سازی شده است.