محمود واعظی گفت: سه سال گذشته در مازندران ۷ هزار و ۳۹۰ میلیارد ریال در بخش دولتی و خصوصی هزینه برای آماده کردن زیر‌ساخت ICT فراهم شد.

به گزارش خبرگزاری موج، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع مردم ساری خاطرنشان کرد: مازندران استانی است که در خدمت اقتصاد کشور است و از نظر شاخص‌های اقتصادی از معدل کشور بالاتر است.

واعظی ادامه داد: با توجه به مشکلی که در بحثاشتغال وجود دارد اما مازندران زیر معدلی است که دیگر استان‌ها دارند.

وی اظهار کرد: سه سال گذشته در مازندران ۷ هزار و ۳۹۰ میلیارد ریال در بخش دولتی و خصوصی هزینه برای آماده کردن زیر‌ساخت ICT فراهم شد.

وی با بیان اینکه انتظار مقام معظم رهبری بر این است کشور در سایه امنیت، آسایش و ثبات باشد و تلاش دولت هم بر این بود، کشور به ثبات و امنیت برسد، افزود: در سایه تعاملی که بین قوای سه‌گانه وجود دارد شاهد این هستیم کشور از نظر سیاسی در امنیت است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: ثباتی که امروز در عرصه روابط خارجی وجود دارد و نوع نگاهی که به ایران است مایه خوشحالی است.

واعظی با بیان اینکه بسیاری از مسایل خارجی در کشور حل شده است و با کشورهای همسایه ارتباط خوبی داریم، گفت: به‌غیر از کشور عربستان که نوع نگاه و اندیشه سیاسی اش با ما متفاوت است با مابقی کشورهای همسایه مشکلی نداریم.

وی خاطرنشان کرد: در گذشته متهم به اسلام‌ستیزی و شیعه‌ستیزی بودیم اما اکنون این نگاه‌ها حل شده است و شأن ایران اسلامی در منطقه بسیار بالا است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تلاش دولت در مذاکرات هسته‌ای رفع تحریم‌ها بود، گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری تیم مذاکره‌کننده آنچه را که برای منافع ملت بوده است حاصل کرد و انتقادش بر خودی‌‎‌ها نبوده بلکه به بد‌عهدی آمریکا بوده است.

واعظی ادامه داد: با رفع تحریم‌ها مسایل صنعتی، حمل و نقل، بیمه و روابط بانکی حل شده است.

وی اظهار کرد: از ۷ هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی کوچک و بزرگ تاکنون یک‌هزار و ۳۰۰ واحد راه‌اندازی شد و زمینه فعالیت برای ۳ هزار واحد فراهم شد و تا پایان امسال ۷ هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی در سراسر کشور راه‌اندازی خواهد شد.