در سومین روز از هفته دولت، ۳۰ پروژه دریایی و بندری در هرمزگان با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری موج ، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان روز پنجشنبه در مراسم بهره برداری از این پروژه ها گفت: برای اجرای این پروژه ها افزون بر۲ هزار و ۳۰۶ میلیارد ریال ازمحل اعتبارات دولتی و منابع داخلی سازمان بنادرودریانوردی و سرمایه گذاری بخش خصوصی هزینه شده است.

ابراهیم ایدنی افزود: این پروژه های دریایی و بندری در بندرهای شهید رجایی، لنگه، سیریک، جاسک و جزایر قشم، کیش، هنگام و لارک قرار دارند. وی افزود: بازسازی و افزایش ظرفیت اسکله های ۳ تا ۶ بندر شهید رجایی، ساخت دو فروند رمپ کابوتاژی، خرید تجهیزات ایمنی و واکنش سریع بندرها، خرید تجهیزات ایمنی، نجات و لوازم پزشکی درمانگاه های بندر، تعمیرات قفل ایمنی تاورهای ۳۰ متری، اجرای سامانه اعلام حریق انبارها و ساختمان صدور مجوز مکانیزه تردد از جمله این پروژها ست. مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندرهای هرمزگان، گفت: یک پایانه ترانزیت کالا، یک پایانه لجستیک کالا و کانتینر، تعمیرگاه شست و شوی کانتینر، یک پایانه نگهداری کالای خطرناک، ساخت دو پایانه مخازن صادرات و واردات فرآورده های نفتی و یک پایانه ویژه کامیون ها از دیگر پروژه ها با سرمایه گذاری بخش خصوصی است که با حضور وزیر راه و شهرسازی بهره برداری می شود. ایدنی گفت: هدف عمده اجرای این پروژه ها هموار سازی مسیر تبدیل بندرشهید رجایی به یک بندر نسل سومی، توسعه زیرساخت های صنعت بانکرینگ، ایجاد بستر مناسب در راستای رونق بیشتر حمل ونقل دریایی و مسافری، توسعه زیرساخت های بندری و دریایی در جزایر خلیج فارس و همچنین ایجاد فرصت های شغلی جدید برای ساحل نشینان است. اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان راهبری بیش از ۷۲ بندر بزرگ و کوچک را برعهده دارد. استان هرمزگان دو هزار و ۲۳۸ کیلومتر نوار ساحلی دارد که در محدوده آن بیش از ۹۰ درصد سفرهای دریایی و ۶۰ درصد عملیات تخلیه و بارگیری کالای کشور انجام می شود. عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی هرمزگان به منظور بهره برداری از۳۰پروژه دریایی و بندری هرمزگان، بازدید از آزاد راه بندرعباس – شهید رجایی، بازدید از تونل شهرک جدید علوی بندرعباس – بندرشهید رجایی و شرکت در نشست شورای اداری به استان هرمزگان سفر کرد.