رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور گفت: سال ۹۲حجم سرمایه گذاری صنعتی در زنجان ۲۹هزارمیلیارد ریال بود که این میزان در زمان حاضر با رشد ۶۰ درصدی به ۵۵ هزار میلیارد ریال افزایش پیدا کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج، جمشید انصاری در آیین تودیع و معارفه استانداران زنجان با گرامی داشت هفته دولت، افزود: مهرسال ۹۲ نرخ بیکاری در زنجان ۱۱٫۴ درصد بود که با مجموع برنامه ریزی ها و اقدامات انجام شده در حوزه اقتصادی کشور و استان نرخ بیکاری در این استان به رقم ۹٫۶درصد رسیده و از میانگین نرخ بیکاری ۱۱٫۴درصدی کشوری پایین تر است.

وی با بیان اینکه هم اکنون زنجان در نرخ بیکاری جزء ۹ استان دارای نرخ تک رقمی است، اظهار کرد: کاهش نرخ بیکاری در زنجان جز با همکاری صاحبان صنایع در زمینه عمل به توصیه ها و برنامه های دولت میسر نمی شد. انصاری اظهار کرد: ابتدای شروع فعالیت دولت تدبیر وامید نرخ تورم بر زنجان ۴ درصد بیشتر از نرخ تورم کشور بود ولی امروز پس از سه سال نرخ تورم در این استان ۲ درصد پایین تر از نرخ تورم کشور است. انصاری با بیان اینکه اجرای فعالیت های فرهنگی، هنری و تشکیل نشست های سیاسی در زنجان با چالش خاصی مواجه نشده است، افزود: این استان مناسب ترین شاخص ها را درتمام جنبه های امنیتی دارد و فضای آرام، همدلی و همزبانی که بین مسئولان و مدیران آن برقرار است زمینه مناسبی برای فعالیت های فرهنگی و سیاسی فراهم کرده است. استاندار قبلی زنجان با بیان اینکه یکی از خواسته های مردم زنجان شتاب بخشیدن به توسعه صنعتی درآن است، گفت: با پیگیری ها و اقدامات انجام شده طی ۳ سال گذشته جایگاه زنجان در میزان سرمایه گذاری صنعتی از رتبه ۱۸ کشور به رتبه ۱۳ ارتقا یافته است. وی اظهارکرد: در طول سال منتهی به ۹۲، تعداد ۳۱۴ واحد صنعتی در زنجان تعطیل شدند، این در حالی است که طی ۳ سال گذشته فعالیت ۷۲واحد صنعتی در این استان تعطیل شد که از این تعداد نیز۵۰ واحد با ارائه حمایت های لازم دوباره فعال شدند. انصاری افزود: در راستای پیگیری سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب برای تحقق اقتصاد مقاومتی، ۸۲۰ واحد صنعتی در زنجان براساس بررسی های انجام شده جهت دریافت تسهیلات به سیستم بانکی معرفی شدند. وی با بیان اینکه با برنامه ریزی های انجام شده در زمان حاضر همه مشکلات اجرایی طرح های وعده داده شده دولت قبل در سطح استان زنجان حل شده است، ابراز کرد: توفیق های حاصل شده طی سه سال گذشته در استان ناشی از همراهی مردم و انسجام وهمت مدیران است. در این مراسم سید اسدالله درویش امیری به عنوان استاندار جدید زنجان معرفی و از خدمات سه ساله جمشید انصاری قدردانی شد. جمشید انصاری ۱۲ مرداد سال جاری از سوی حسن روحانی به عنوان «معاون رئیس جمهوری و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور» منصوب شد.