رئیس کل بانک مرکزی از کارخانه ویتامین E که با حمایت بانک مهر اقتصاد در شهرک صنعتی آق قلا استان گلستان راه اندازی شده، بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی به همراه حسن صادقلو استاندار گلستان، حسینقلی قوانلو مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان، مدیران کل بانک ها و مسئولین استانی در آغازین روز هفته دولت از پروژه تولید ویتامینEدر شهرک صنعتی آق قلا بازدید کردند.

رئیس کل بانک مرکزی در بازدید از این کارخانه، گفت: نظام بانکی اولویت اصلی خود را حمایت از تولید و واحدهای صنعتی و بنگاه های متوسط و کوچک قرار داده و در این راستا ۷۵۰۰ واحد در کشور جهت حمایت شناسایی شده اند.

رئیس کل بانک مرکزی خط تولید ویتامینEرا گامی مهم در تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: این کارخانه با سرمایه ای معادل ۴۵ میلیارد تومان راه اندازی شده و فاز دوم آن با هدف مصرف انسانی برای دهه فجر امسال آماده بهره برداری خواهد بود.

در حاشیه این بازدید، محمد سنچولی - رئیس اداره امور شعب بانک مهر اقتصاد استان گلستان - گزارشی از حمایت مالی بانک مهر اقتصاد از تولید و صنعت داخلی به ویژه پروژه تولید ویتامینEارائه کرد و گفت: این بانک تمامی این اقدامات را با هدف اجرایی شدن سیاست های اقتصاد مقاومتی صورت داده است.

سنچولی افزود: پروژه ویتامینEبا حمایت مالی بانک مهر اقتصاد گلستان با اعتباری بالغ بر ۳۴۴ میلیارد ریال که بخش عمده هزینه راه اندازی آن را شامل می شود، فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی با اشاره به نوین بودن فناوری تولید ویتامینEو انحصار این تکنولوژی در چند کشور محدود، خاطرنشان کرد: بومی کردن این دانش و تلاش جوانان با محوریت اقتصاد مقاومتی بیانگر نوعی اقدام و عمل در راستاست که قطعا به توسعه و پیشرفت استان گلستان و رونق اقتصادی منطقه منجر خواهد شد.

رئیس کل بانک مرکزی در پایان بازدید از این پروژه ازدست اندرکاران و حامیان مالی آن و مجموعه بانک مهر اقتصاد تشکر کرد، همچنین استاندار گلستان و مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان نیز از همراهی و حمایت بانک مهر اقتصاد در این پروژه قدردانی کردند.

گفتنی است، فاز اول کارخانه ویتامینEاولین واحد در خاور میانه و پنجمین واحد تولید در دنیا با حمایت بانک مهر اقتصاد در تیر امسال با حضور سید ضیاء ایمانی مدیر عامل این بانک و مسوولان استانی مورد بهره برداری قرار گرفت.