معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با ادامه روند کنونی پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی دارای مشکل نقدینگی، تا دو ماه آینده مشکلات آنها کاهش خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری موج، منصور معظمی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی بوشهر در جمع خبرنگاران افزود: امسال دولت برای ساماندهی واحدهای صنعتی کوچک ومتوسط در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ۱۶۰هزار میلیارد ریال برای کمک به هفت هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی دارای مشکل نقدینگی تسهیلات اختصاص داد.

وی ادامه داد: هنوز مدت زمان زیادی از آغاز حمایت جدی از صنایع دارای مشکل نقدینگی نگذشته است اما با گذشت زمان مشکلات آنها تسهیل خواهد شد. رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: تا ۲ ماه آینده حجم زیادی از پرونده های ارسالی واحدهای صنعتی ارزیابی و برای پرداخت تسهیلات به آنها تصمیم گیری می شود. وی بیان کرد: استان بوشهر به نسبت ظرفیت های فراوان، سرمایه گذاری لازم در آن صورت نگرفته است. معظمی ادامه داد: در عسلویه استان بوشهر وضعیت سرمایه گذاری متفاوت بوده و آن نیز به دلیل موقعیت خاص موجود در آن است. رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران بیان کرد: در استان بوشهر تاکنون ۴۰۰ پرونده برای پرداخت تسهیلات به واحدهای دارای مشکل نقدینگی تشکیل شده و از این شمار ۱۹۰ ارزیابی و به بانک ها فرستاده شده است. وی یادآور شد: از ۱۹۰ فقره پرونده ارسالی واحدهای صنعتی استان بوشهر به بانکها ۱۵ واحد موفق به دریافت تسهیلات شدند.