معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دولت یازدهم پرداخت تسهیلات به هفت هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی راکد را در برنامه کاری خود دارد تا چرخه تولید و صنعت را به وضعیت عادی برساند.

به گزارش خبرگزاری موج، رمضانعلی صادق زاده روز سه شنبه در حاشیه آیین آغاز عملیات اجرایی گام دوم کارخانه گروه صنعتی نوین چوب اهواز، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کشور در سال های گذشته به ویژه پیش از برجام مشکلات زیادی داشت.

وی افزود: دولت یازدهم در این مدت توانست تورم را تک رقمی و رکود، مسیر بهبود را طی کند. صادق زاده ادامه داد: در سال ۹۱ رشد صنعت منفی ۱۰ بود و اکنون رشد صنعت با وجود مثبت بودن، هنوز به وضعیت مناسب نرسیده و صفر است. معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: برای رسیدن به رشد اقتصادی مناسب باید به رتبه ۱۳ و ۱۴دست پیدا کنیم که رسیدن به این جایگاه جز با توجه ویژه به صنایع و تولیدکنندگان امکان پذیر نیست. در نخستین روز از هفته دولت با حضور معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صنعت معدن و تجارت، عملیات اجرایی گام دوم کارخانه گروه صنعتی نوین چوب اهواز، با سرمایه ۱۰ میلیون یورو آغاز شد. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین از کارخانه تولید MDF(کارخانه نوین چوب اهواز) و کارخانه تولید نمک خوراکی دریایی اهواز دیدن کرد و در آیین بهره برداری از شرکت تولیدی آرد غنچه در شهرک صنعتی شماره ۲ اهواز که استاندار خوزستان نیز حضور داشت، شرکت کرد. ۲۶ هزار متر مربع برای گام دوم کارخانه گروه صنعتی نوین چوب اهواز، اختصاص یافته و کاربری این طرح آغشته سازی کاغذ دکوراتیو با ظرفیت ۱۰ هزار تن در سال و تولید ورق MDF سینکرونایز در کشور با ظرفیت ۲۰۰ هزار مترمکعب در سال است. این طرح برای ۱۶۰ نفر به طور مستقیم اشتغال زایی می کند.