در نخستین روز از آغاز هفته دولت با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی و جمعی از مسوولان محلی پنج هزار و شش واحد مسکن مهر در استان قزوین مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج، آیین نمادین افتتاح واحدهای مسکن مهر دقایقی پیش با حضور احمد اصغری مهرآبادی در ناحیه شهری مهرگان قزوین برگزار شد.

برای بهره برداری از این تعداد واحد دو هزار و ۳۵۰ میلیون ریال هزینه شده است. واحدهای مورد بهره برداری شده مسکن مهر در شهرستان های البرز ۴ هزار و ۵۲۶ واحد، آبیک ۲۷۰ واحد، تاکستان ۱۲۰ واحد و ۹۰ واحد در قزوین بود که به مالکان آن تحویل داده شد. ۵۰ هزار و ۶۳۴ هزار واحد مسکن مهر در استان قزوین مورد احداثقرار گرفته که با بهره برداری از طرح های یاد شده تعداد واحدهای تکمیل و به بهره برداری رسیده استان به ۳۶ هزار و ۹۲۴ واحد افزایش یافت. با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر همچنین مسجد موسی ابن جعفر(ع) در منطقه مسکونی مهرگان قزوین نیز مورد بهره برداری قرار گرفت. این مسجد با یک هزار و ۲۰ متر مربع زیربنا و ۱۰ میلیارد ریال اعتبار، دارای پایگاه بسیج، کتابخانه و دو واحد تجاری است. با افتتاح این مسجد، تعداد مساجد منطقه مسکونی مهرگان به ۸ باب افزایش یافت که از این تعداد ۵ باب در دولت یازدهم به بهره برداری رسیده است. اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری نیز روز سه شنبه / امروز / به منظور بهره برداری از چند طرح اقتصادی به مناسبت گرامیداشت هفته دولت به استان قزوین سفر کرده است. افتتاح ۵ هزار و شش واحد مسکن، بهره برداری از طرح توسعه سه واحد تولیدی در بخش صنعت و یک واحد تولیدی بخش کشاورزی از جمله برنامه های سفر یک روزه معاون اول رئیس جمهوری و قائم مقام وزیر راه و شهرسازی به استان قزوین است. دیدار و گفت و گو با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و حضور در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی از دیگر برنامه های سفر این مقام مسئول به قزوین خواهد بود. حضور در نشست شورای اداری مدیران استان نیز پایان بخش برنامه های سفر یک روزه جهانگیری به قزوین است. جهانگیری پیش از ورود به قزوین از کانون های فرسایش بادی و بیابانی شهرستان های آبیک و بوئین زهرا نیز بازدید هوایی به عمل آورد. داوود محمدی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی، منوچهر حبیبی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و رضا عسگری فرماندار شهرستان البرز، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی را در این مراسم همراهی کردند.