معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت پالایش و پخش فراورده های نفتی ایران گفت: در حال حاضر در حال توسعه بنادر در ماهشهر هستیم و در دو سه ماه آینده چهار اسکله بندر ماهشهر به شش اسکله توسعه می یابد.

به گزارش خبرگزاری موج، عباس کاظمی در حاشیه افتتاح پلی کلینیک تخصصی صنعت نفت اراک در جمع خبرنگاران، طب صنعتی و اقدامات پیشگیرانه را به عنوان یکی از رئوس فعالیت صنعت نفت دانست و اظهار کرد: کارکنان ما در واحدهای عملیاتی موظف هستند سالانه چکاپ های لازم را انجام دهند که این اقدامات بسیار موثر واقع شده است.

وی افزود: با قراردادی که با بیمارستان های معتبر ایران بسته شده است در ارجاع خارج از سازمان ۸۵ درصد هزینه را سازمان بهداشت و درمان و تنها ۱۵ درصد را بیمار پرداخت می کند. کاظمی در این خصوص که استان مرکزی با توجه به برخورداری از صنایع نفتی بزرگ نیازمند بیمارستان های تخصصی به ویژه در حوزه سوانح و سوختگی است و وزیر بهداشت نیز اظهار کرده است که صنایع باید در این حوزه اقدام کنند، گفت: آقای هاشمی که طرح سلامت را ارائه کرده و وظیفه بهداشت و درمان کل کشور را بر عهده دارد باید بیمارستان های تخصصی سوانح و سوختگی را تجهیز کنند تا ما هم بتوانیم از خدمات انها استفاده کنیم. معاون وزیر یادآور شد: این توقع از وزارت بهداشت و آموزش و پزشکی کشور می رود که بیمارستانهای سوختگی که تعداد آنها در کشور کم است را تجهیز کنند تا ما استفاده کنیم چراکه بهداشت و درمان وظیفه وزارت بهداشت و آموزش پزشکی است. وی با بیان اینکه درمان در حوزه طب صنعتی از وظایف ماست و توسعه بهداشت و درمان به عهده وزارت بهداشت است، گفت: در طرح سلامت بخش وسیعی از بودجه هدفمندی به وزارت بهداشت اختصاص داده می شود که امیدواریم بخش قابل توجهی از آن صرف زیرساخت ها و توسعه بیمارستانها شود.راه اندازی طرح توسعه پالایشگاه بندرعباس تا آبان ماهکاظمی در ادامه با اشاره به طرح توسعه پالایشگاه بندرعباس گفت: در ۲۰ شهریورماه پیش راه اندازی این طرح انجام می شود و تا آبان ماه راه اندازی می شود. معاون وزیر با بیان اینکه برای اولین بار در طول تاریخ یکصد ساله صنعت نفت روزانه ۴۰۰ هزار بشکه فراورده های نفتی صادر می کنیم، تصریح کرد: در حال حاضر در بنادر با محدودیت مواجه هستیم چرا که بنادر پر است و کشتی ها تقاضای دموراژ می کنند. بندر ماهشهر در حال توسعه است و الان به صورت بالقوه می توانیم روزانه ۵۰۰ هزار بشکه انواع فراورده های نفتی به جز بنزین را صادر کنیم.صدور بخشی از بنزین اراک با اجرای طرح توسعه بندرعباسوی گفت: به دلیل اینکه در پالایشگاه شازند محصول با کیفیت تولید می شود و برای مردم ارزش خاصی قائل هستیم کل محصولات اراک را در داخل کشور توزیع می کنیم، اما امیدواریم با انجام طرح توسعه پالایشگاه بندرعباس که محصول بنزین آن آبان ماه و نفت و گاز آن در اسفند ماه به ثمر می رسد، بخشی از محصول بنزین یورو چهار اراک را در سال آینده صادر کنیم بدون اینکه کاهش عرضه در داخل کشور داشته باشیم. کاظمی در پایان با بیان اینکه کشورهای مختلفی خریدار فراورده های نفتی ما هستند، خاطرنشان کرد: تا ۵۰۰ هزار بشکه در روز می توانیم صادر کنیم که در حال حاضر در حال توسعه بنادر هستیم و در دو سه ماه آینده چهار اسکله بندر ماهشهر به شش اسکله توسعه می یابد تا این میزان محقق شود.