رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با اشاره به اینکه یک میلیون و ۸۶۰ هزار مسکن روستایی در کشور مقاوم سازی شده است، گفت: دولت یازدهم در سال جاری برای بهسازی ۲۰۰ هزار مسکن روستایی برنامه ریزی کرده است و با تداوم این روند ۷۵ درصد از مساکن روستایی تا سال ۱۴۰۵ شمسی مقاوم سازی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، علیرضا تابش در حاشیه بهره برداری از طرح های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی در مراغه افزود: دولت برای مقاوم سازی ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در سال جاری ۴۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت اختصاص داده است.
وی با بیان این که در برنامه بودجه سال جاری تسهیلات پرداختی به روستاییان ۲۰ میلیارد ریال افزایش یافته است، گفت: ۳۸ هزار و ۶۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار در کشور وجود دارد که طبق برنامه دولت، تمامی این روستاها در سال جاری صاحب طرح مطالعه شده و مصوب می شوند و دستور بازنگری حدود چهار هزار و ۵۰۰ طرح دیگر نیز صادر شده است. رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: تا کنون طرح هادی ۱۵ هزار روستا اجرا شده و در سال جاری هم ۲ هزار و ۵۰۰ طرح در دست اجراست. وی اجرای طرح های مشارکتی در روستاها را خواستار شد و افزود: در بیشتر نقاط کشور طرح های مشارکتی در دست اقدام بوده و در سال جاری طرح های خوبی با مشارکت مردم آغاز شده است. تابش گفت: آذربایجان شرقی با اجرای ۱۰۰ طرح مشارکتی در ۱۰۰ روستا رتبه اول کشوری را دارد و استان بوشهر در رتبه دوم این بخش قرار گرفته است. رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور برای بهره برداری از ۱۲۵ هزارمین واحد مقاوم سازی، تحویل ۲۱۶ هزارمین جلد سند مالکیت واحد روستائی آذربایجان شرقی به شهرستان مراغه سفر کرده بود. شهرستان مراغه با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.